Drogie Kluby, jeśli w mijającym roku zrobiliście coś co Was uskrzydliło, pozwoliło nauczyć się czegoś nowego, jeśli pracowaliście nad czymś co wymagało wysiłku, a czasem może i odwagi, zgłoście się koniecznie do konkursu. Opiszcie swoje działanie. Niech Wasze doświadczenie pójdzie w świat i zainspiruje do podobnych działań inne kluby.
W dniach 19-20.11 spotkaliśmy się już po raz dziesiąty, drugi raz z rzędu na Zoomie. Konferencja obywała się pod hasłem KMO - społeczność ucząca się w działaniu! Tak jak rok temu, całe wydarzenie odbywało się jednocześnie w czterech językach i dzięki pracy zespołu tłumaczy było równie dostępne dla wszystkich Opiekunów i partnerów z Polski, Gruzji, Ukrainy i Armenii. Przeczytajcie, co działo się podczas X Forum KMO.
Jak bada się organizmy uśmiercone przez uderzenie asteroidy? Kto jest potrzebny, by wysłać satelitę w kosmos? Czym zajmuje się dyrektor Centrum Badań Kosmicznych? Jak projektuje się i produkuje autonomiczne samochody? Czy można swoją pasję przekuć w kosmicznie interesujący zawód? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas kolejnej edycji Galatyki Kobiet. Koniecznie przekażcie zaproszenie swoim klubom, zwłaszcza klubowiczkom.
Zapraszamy do udziału w warsztatach, na których przybliżymy tematykę nowej wystawy stałej Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś” oraz towarzyszącego jej programu edukacyjnego. Na warsztaty szczególnie zapraszamy Opiekunów KMO z województwa mazowieckiego. Nabór trwa.
Zapraszamy na X Forum KMO – doroczne spotkanie międzynarodowej społeczności opiekunów, klubowiczów i partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają program Klub Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Armenii.
W minionym roku szkolnym wspólnie z partnerami i Opiekunami stworzyliśmy nowe materiały edukacyjne – filmy, w których praktycy, młodzi i dorośli, dzielą się wiedzą dotyczącą pracy w KMO. Przedstawiamy jeden z nich: "KMO dla początkujących". Znajdziecie w nim m.in. odpowiedzi na pytania, jak prowadzić klub, co robić na zajęciach KMO i gdzie szukać inspiracji do działania.
Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu Eksperci KMO, które odbędzie się 9.11 o godzinie 16 on-line. Opiekunka KMO, pani Ewa Lipska, opowie o tym, jak jej klub brał udział w projekcie edukacyjnym Drzewa, realizowanym przez Chełmską sieć KMO m.in., w ramach konkursu Regiony KMO, a przedstawicielki partnera na Lubelszczyźnie opowiedzą o założeniach tego projektu. Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych Opiekunów KMO.
KMO to obecnie ogromna sieć współpracy i wymiany dobrych praktyk oraz miejsce, w którym każdy - w swoim tempie i zgodnie ze swoimi predyspozycjami - ma czas i przestrzeń do rozwoju własnych kompetencji. Podczas tegorocznego Forum KMO przyjrzymy się zjawisku, jakim jest ucząca się społeczność KMO. Proponowane formaty będą poświęcone motywacjom do pracy w KMO, eksperymentowaniu w KMO, uczeniu się w KMO oraz sieciowaniu. Jak co roku, będziemy także świętowali bycie razem. Bądźcie z nami 19 i 20 listopada na Zoomie.
W KMO trwają przygotowania do X Forum. Tymczasem zachęcamy Was do udziału w konferencji Kosmos w szkole, podczas której znajdziecie wiele inspiracji, ciekawych tematów i materiałów do pracy z uczniami, związanych z edukacją kosmiczną.
Nagrania z cyklu "Koronawirus na celowniku" przygotowane przez zespół Centrum Nauki Kopernik i Polską Akademię Nauk stanowią rzetelny materiał edukacyjny dotyczący koronawirusa, choroby przez niego wywołanej i pandemii. To również okazja do zgłębienia tematu, jak działa nauka. Zachęcamy do korzystania z materiałów w ramach lekcji lub działań klubu.