Konkurs Mistrzowie KMO

Mistrzowskie Kluby

Zrealizowaliście nietypowy projekt lub wydarzenie? Umiecie świetnie budować partnerstwa lub pozyskiwać środki na działanie Klubu? A może specjalizujecie się w jakiejś dziedzinie wiedzy lub działaniu? Robicie coś wyjątkowego dla swojej szkoły, miejscowości, albo wymyśliliście nowy format na działanie Klubu?  – jeśli tak, to koniecznie zgłoście się Mistrzów! Nie tylko chętnie Was nagrodzimy, ale też opowiemy o Waszej inicjatywie całej społeczności KMO! 

Program KMO to już prawie 800 Klubów działających w całej Polsce. Jest nas bardzo wielu i każdy z nas robi ciekawe rzeczy. Konkurs Mistrzowie KMO daje szansę, żeby podzielić się tą wiedzą i pomysłami z innymi Klubami!

Jeśli jest coś, czymś chcecie się pochwalić, w czym jesteście szczególnie dobrzy i co mogłoby zainspirować inne Kluby do działania, to bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy sześć mistrzowskich, które uhonorujemy nagrodami rzeczowymi na wyposażenie Klubu o wartości do 1000 złotych każda.

Oprócz tego zwycięskie Kluby zaprosimy do udziału w filmie promującym nagrodzone działania, który będzie inspiracją dla Klubowiczów w Polsce i za granicą.

Zgłoszenia w postaci wypełnionego Formularza zgłoszeniowego przesyłajcie do 12 marca 2021 pod adres kmo@kopernik.org.pl.

W tegorocznej edycji będziemy brać pod uwagę to, na ile zgłaszane działania są: nowatorskie, stanowią inspirację dla pozostałych Klubów, wykorzystują metodę badawczą, wpływają na społeczność lokalną, są realizowane we współpracy z innymi Klubami lub partnerami, a także z grupami zagrożonymi wykluczeniem i czy dzieją się na terenie małych miejscowości.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i kryteriów przyznawania nagród znajdziecie w Regulaminie.

Oczywiście nie trzeba spełnić wszystkich tych kryteriów, żeby zostać zakwalifikowanym do udziału w konkursie i wygrać. Jedyne co trzeba, to wybrać działanie, które najlepiej spełnia te kryteria, opisać je w krótkim formularzu zgłoszeniowym i wysłać do nas.

  • Na zgłoszenia czekamy do 12 marca 2021.
  • Do 19 marca zbierze się komisja, która wyłoni zwycięzców.

Listę nagrodzonych Klubów ogłosimy przy okazji tegorocznego Pikniku Naukowego Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia, który odbędzie się on-line w dniach 8-9 maja.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania piszcie do nas pod adres: kmo@kopernik.org.pl.

Powodzenia!