Aktualności

"Przyszłość jest dziś" - warsztaty wokół wystawy dla Opiekunów KMO

Zapraszamy do udziału w warsztatach, na których przybliżymy tematykę nowej wystawy stałej Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś” oraz towarzyszącego jej programu edukacyjnego. Na warsztaty szczególnie zapraszamy Opiekunów KMO z województwa mazowieckiego. Nabór trwa.

Termin i miejsce

Termin: piątek 10 grudnia w godz. 15.30 – 18.30

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

Po zakończeniu warsztatów zapraszamy Opiekunów KMO na herbatę i luźne rozmowy o klubach i sprawach bieżących.

Program warsztatów

Wspólnie postawimy pytania dotyczące rozwoju nowoczesnych technologii, np. dotyczące procesu nauczania sztucznej inteligencji, zaufania do technologii, ich wpływu na ludzkie życie. Zastanowimy się też, które zagadnienia byłyby interesujące do poruszenia na lekcjach. Dowiecie się również, jak w ciekawy sposób przygotować wizytę z uczniami w Koperniku i jak ją zaplanować, by w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje Kopernik.

Co zapewniamy?

Oprócz pracy warsztatowej uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli możliwość zwiedzenia nowo otwartej wystawy, otrzymają również zaświadczenia. Koszty dojazdu na warsztaty uczestnicy pokrywają sami.

Zapisy

Zapraszamy Opiekunów KMO – nauczycieli i nauczycielki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zwłaszcza z woj. mazowieckiego. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO – nabór został przedłużony i wciąż trwa.
Jeśli macie pytania, zachęcam do kontaku sylwia.jedra@kopernik.org.pl

Więcej o programie edukacyjnym przeczytacie na stronie Kopernika. Zapraszamy także na wirtualny spacer po wystawie:


Wystawa powstaje w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

Zamieściła: SJ

Data dodania: 22.11.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 10.12.2021 Miasto: Warszawa