Konkurs KMO na 25 Pikniku Naukowym

Kluby KMO!

Nadchodzi wielkie święto popularyzacji nauki – Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, jak co roku, nie może na nim zabraknąć Klubów Młodego Odkrywcy! Dlatego też ogłaszamy konkurs, którego Laureaci zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w Pikniku!

Hasło tegorocznego 25. Pikniku Naukowego to „WODA” temat równie szeroki, co głęboki, całkiem codzienny, jednocześnie dający możliwość niekonwencjonalnego podejścia.

Weźcie udział w konkursie i zaskoczcie nas swoimi pomysłami na nowatorskie, zaskakujące scenariusze doświadczeń, eksperymentów lub pokazów.

Zapraszamy wszystkie Kluby zrzeszające klubowiczów powyżej 12 roku życia. W ramach zgłoszenia należy wypełnić Formularz i przesłać go na adres kmo@kopernik.org.pl.

Na wypełnione formularze zawierające Wasze pomysły na przedstawienie tematu przewodniego 25. Pikniku Naukowego czekamy aż do 10 stycznia 2022r.

Wygraną w konkursie jest udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Będziecie mogli podzielić się swoimi eksperymentami i pokazami z odwiedzającymi Piknik. CNK zatroszczy się o Wasz nocleg, wyżywienie i zwróci koszty podróży ( szczegóły w regulaminie)

Piknik odbędzie się na żywo 21 maja 2022 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie i będzie mogło wystąpić na nim aż 6 Klubów.

Wasze Zgłoszenia zostaną ocenione w kategoriach:

  • interaktywności – Scenariusz powinien nie tyle przekazywać wiedzę naukową, co umożliwiać zwiedzającym aktywny udział w nim poprzez samodzielne eksperymentowanie.
  • ciekawości – Scenariusz powinien zawierać treści, które mogą zainteresować zwiedzających. Scenariusz powinien być zaprezentowany w sposób, który zachęci zwiedzających do pogłębienia swoich doświadczeń i wiedzy, rozbudzi ich ciekawość.
  • oryginalności – Scenariusze powinny wykorzystywać autorskie, mało znane lub przedstawione w nowatorski sposób doświadczenia, dzięki którym zwiedzający dowiedzą się czegoś nowego.
  • naukowości – na ile zaproponowane Scenariusze pokazują prawdę naukową, prezentują rzeczywiste zjawisko.
  • bezpieczeństwa – Scenariusze wykonywane w Namiocie Organizatora muszą być bezpieczne zarówno dla Uczestników, jak i dla zwiedzających 25. Piknik Naukowy. Spis substancji uznanych za niebezpieczne znajduje się w Regulaminie.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, czy warto się zgłosić i wystąpić na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, może przekonają Was członkowie społeczności Klubów Młodego Odkrywcy, mający doświadczenie w prezentowaniu się na piknikach i festiwalach naukowych w Polsce i za granicą:


Dokumenty Dla Was:

 

Regulamin Konkursu

Formularz Zgłoszenia

 

Deklaracja uczestnictwa

Formularz Zwrotu Kosztów Podróży

Regulamin Korzystania z Namiotu CNK

 

Anna Mikucka