Aktualności

Koronawirus na celowniku - materiały dla nauczycieli i edukatorów

Nagrania z cyklu "Koronawirus na celowniku" przygotowane przez zespół Centrum Nauki Kopernik i Polską Akademię Nauk stanowią rzetelny materiał edukacyjny dotyczący koronawirusa, choroby przez niego wywołanej i pandemii. To również okazja do zgłębienia tematu, jak działa nauka. Zachęcamy do korzystania z materiałów w ramach lekcji lub działań klubu.

Każde spotkanie to mini wykład i rozmowa z ekspertem wokół pytań, wątpliwości zgłaszanych przez uczestników. To repozytorium wiedzy naukowej i doświadczeń wielu specjalistów. Nauczyciele i uczniowie mogą w nim znaleźć odpowiedzi na własne pytania, skonfrontować nurtujące ich dylematy, rozwiać niektóre wątpliwości, zmniejszyć niepokój wywołany niepewnością. Zapoznanie się z rzetelnymi informacjami może pomóc podjąć decyzje dotyczące własnego zdrowia i bezpieczeństwa społecznego, w oparciu o zweryfikowane naukowo dane.

Dostępne online rozmowy z naukowcami to format edukacyjny, który pokazuje jak działa sama nauka. To okazja poznania i zrozumienia jak przebiega proces dochodzenia do wiedzy; na które pytania naukowcy znają odpowiedzi, co pozostaje niejednoznaczne, czego jeszcze nie wiemy. Wspólne oglądanie zainspiruje być może rozmowę o znaczeniu badań naukowych i ich wyników dla społeczeństwa, dla nas.

Listę dotychczasowych nagrań wraz z linkami znajdziecie tutaj:

Koronawirus na celowniku dla nauczycieli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania z naukowcami będą sie odbywały do grudnia br.

Data dodania: 20.10.2021 Autor: KMO