Aktualności

Dlaczego boimy się popełniać błędy?

Data dodania: 15.02.2021 Autor: KMO

W KMO wiemy, że nie należy się bać popełniania błędów, ale traktować je jako wyzwanie i szansę na rozwój. Nadmierny lęk przed pomyłkami utrudnia uczenie się uczniów i nauczanie nauczycieli. Na temat korzyści z uczenia się poprzez popełnianie błędów można posłuchać w podcaście Centrum Nauki Kopernik

Jak prowadzić KMO i nie tylko. Webinarium Eksperci KMO

Data dodania: 15.02.2021 Autor: KMO

Jak zachęcić dzieci i młodzież do eksperymentowania? Jakie pomysły i metody badawcze stosować, by rozwijać siebie i uczniów? Za pomocą jakich ćwiczeń i metod rozwijać kompetencje i zdolności uczestników zajęć KMO? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas kolejnego webinarium Eksperci KMO – tym razem z Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się 22.02 na platformie Zoom o godzinie 17.30.

Data wydarzenia: 22.02.2021 - 22.02.2021 Miasto: online

Nauki przyrodnicze w przysłowiach - webinarium Eksperci KMO

Data dodania: 08.02.2021 Autor: Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli

Eksperci tym razem z Warmii. Inspirujemy, dzielimy się doświadczeniem Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy, nauczycieli, którzy realizują interdyscyplinarny projekt "Nauki przyrodnicze w przysłowiach". Zapraszamy edukatorów do udziału w webinarium na platformie Zoom Olsztyńskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Spotkanie odbędzie się w dniu 27 lutego 2021 r. w godzinach 9.00 – 11.00

Data wydarzenia: 27.02.2021 - 27.02.2021 Miasto: online

Badacze KMO na Mazowszu - trwa nabór klubów

Data dodania: 05.02.2021 Autor: KMO

Zrealizujcie w swoim klubie projekt badawczy „Oko w oko z rozwielitką” i poznajcie lepiej edukacyjne projekty badawcze. Pokażcie klubowiczom i klubowiczkom elementy pracy badacza i zainspirujcie do naukowego poznawania otaczającego świata. Dowiedzcie się więcej na spotkaniach informacyjnych w dniu 8 i 15 lutego.

Data wydarzenia: 15.02.2021 - 15.02.2021 Miasto: online

Jak przeciwdziałać wykluczeniom w edukacji

Data dodania: 05.02.2021 Autor: KMO

W trakcie wydarzenia PowerED, na zaproszenie Katalyst Education, opracowano rekomendacje dla samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, które chcą skutecznie zmieniać sposób działania polskich szkół na bardziej inkluzywny, nowoczesny i sprzyjający rozwojowi wszystkich uczniów.

CZYM JEST KMO?

Program Klub Młodego Odkrywcy to zajęcia edukacyjne, pozalekcyjne, dla dzieci i młodzieży polegające na wspólnym, osobistym poznawaniu świata nauki przez doświadczanie.

dowiedz się więcej

Zakładam klub

Dołącz do nas i załóż klub.

Załóż klub

Mapa klubów

Znajdź lokalizację oraz dane klubu.

ZNAJDŹ klub

Zapisz się do newslettera

Poniżej podaj Twój adres e-mail.

Zapisując się do newslettera KMO wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. [Rozwiń treść]

Zapisz się