Aktualności

Galaktyka Kobiet - spotkanie z naukowczyniami i ekspertkami

Data dodania: 27.11.2021 Autor: KMO

Jak bada się organizmy uśmiercone przez uderzenie asteroidy? Kto jest potrzebny, by wysłać satelitę w kosmos? Czym zajmuje się dyrektor Centrum Badań Kosmicznych? Jak projektuje się i produkuje autonomiczne samochody? Czy można swoją pasję przekuć w kosmicznie interesujący zawód? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas kolejnej edycji Galatyki Kobiet. Koniecznie przekażcie zaproszenie swoim klubom, zwłaszcza klubowiczkom.

Data wydarzenia: 02.12.2021 - 02.12.2021 Miasto: online

"Przyszłość jest dziś" - warsztaty wokół wystawy dla Opiekunów KMO

Data dodania: 22.11.2021 Autor: KMO

Zapraszamy do udziału w warsztatach, na których przybliżymy tematykę nowej wystawy stałej Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś” oraz towarzyszącego jej programu edukacyjnego. Na warsztaty szczególnie zapraszamy Opiekunów KMO z województwa mazowieckiego. Nabór trwa.

Data wydarzenia: 10.12.2021 - 10.12.2021 Miasto: Warszawa

X Forum KMO - zaproszenie, program i linki do wydarzeń

Data dodania: 04.11.2021 Autor: KMO

Zapraszamy na X Forum KMO – doroczne spotkanie międzynarodowej społeczności opiekunów, klubowiczów i partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają program Klub Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Armenii.

Data wydarzenia: 19.11.2021 - 19.11.2021 Miasto: Zoom

KMO dla początkujących - premiera filmu

Data dodania: 04.11.2021 Autor: KMO

W minionym roku szkolnym wspólnie z partnerami i Opiekunami stworzyliśmy nowe materiały edukacyjne – filmy, w których praktycy, młodzi i dorośli, dzielą się wiedzą dotyczącą pracy w KMO. Przedstawiamy jeden z nich: "KMO dla początkujących". Znajdziecie w nim m.in. odpowiedzi na pytania, jak prowadzić klub, co robić na zajęciach KMO i gdzie szukać inspiracji do działania.

Webinarium Eksperci KMO: Chełm i projekt edukacyjny "Drzewa"

Data dodania: 02.11.2021 Autor: Administrator

Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu Eksperci KMO, które odbędzie się 9.11 o godzinie 16 on-line. Opiekunka KMO, pani Ewa Lipska, opowie o tym, jak jej klub brał udział w projekcie edukacyjnym Drzewa, realizowanym przez Chełmską sieć KMO m.in., w ramach konkursu Regiony KMO, a przedstawicielki partnera na Lubelszczyźnie opowiedzą o założeniach tego projektu. Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych Opiekunów KMO.

Data wydarzenia: 09.11.2021 - 09.11.2021 Miasto: online

Zbliża się X Forum KMO

Data dodania: 25.10.2021 Autor: KMO

KMO to obecnie ogromna sieć współpracy i wymiany dobrych praktyk oraz miejsce, w którym każdy - w swoim tempie i zgodnie ze swoimi predyspozycjami - ma czas i przestrzeń do rozwoju własnych kompetencji. Podczas tegorocznego Forum KMO przyjrzymy się zjawisku, jakim jest ucząca się społeczność KMO. Proponowane formaty będą poświęcone motywacjom do pracy w KMO, eksperymentowaniu w KMO, uczeniu się w KMO oraz sieciowaniu. Jak co roku, będziemy także świętowali bycie razem. Bądźcie z nami 19 i 20 listopada na Zoomie.

Konferencja "Kosmos w szkole"

Data dodania: 21.10.2021 Autor: KMO

W KMO trwają przygotowania do X Forum. Tymczasem zachęcamy Was do udziału w konferencji Kosmos w szkole, podczas której znajdziecie wiele inspiracji, ciekawych tematów i materiałów do pracy z uczniami, związanych z edukacją kosmiczną.

Data wydarzenia: 29.10.2021 - 29.10.2021 Miasto: online

Koronawirus na celowniku - materiały dla nauczycieli i edukatorów

Data dodania: 20.10.2021 Autor: KMO

Nagrania z cyklu "Koronawirus na celowniku" przygotowane przez zespół Centrum Nauki Kopernik i Polską Akademię Nauk stanowią rzetelny materiał edukacyjny dotyczący koronawirusa, choroby przez niego wywołanej i pandemii. To również okazja do zgłębienia tematu, jak działa nauka. Zachęcamy do korzystania z materiałów w ramach lekcji lub działań klubu.

Webinarium Eksperci KMO: Wielkopolska

Data dodania: 08.10.2021 Autor: Administrator

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Eksperci KMO. Webinarium organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik kierowane jest do osób prowadzących kluby, jak i wszystkich nauczycieli zainteresowanych przygotowaniem inspirujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Spotkanie online: „Misja opiekuna KMO:  jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z klubowiczami” odbędzie się 19.10.2021 w godz. 17:00- 18:30.   

Data wydarzenia: 19.10.2021 - 19.10.2021 Miasto: online

Medal dla Kopernika od Uniwersytetu SWPS

Data dodania: 06.10.2021 Autor: KMO

Centrum Nauki Kopernik otrzymało medal Uniwersytetu SWPS "Otwartość Odwaga Odpowiedzialność". Medale były przyznawane z okazji jubileuszu 25-lecia powstania SWPS. To prestiżowe wyróżnienie przyznano tylko pięciu instytucjom partnerskim, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju SWPS. SWPS i Centrum Nauki Kopernik m.in. wspólnie badają procesy uczenia się na wystawach CNK i oddziaływania programów edukacyjnych CNK.

kalendarz wydarzeń