Jak nagrać KMO-we VIDEO? Jak zbudować hotel dla owadów? I co ma do tego bioróżnorodność? Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes – Partner regionalny KMO na Podkarpaciu we współpracy ze Stowarzyszeniem EKOSKOP z Rzeszowa zapraszają na webinarium, w piątek 30 kwietnia 2021 r. o 18.00. Będzie mowa o tym jak amator może zrobić prawie profesjonalny film, a przy okazji poznamy ciekawostki o owadach i łąkach kwietnych.
Jeszcze słychać fanfary po zakończonym dwa tygodnie temu konkursie Mistrzowie KMO, a już można próbować sił w kolejnym. Kluby z Wielkopolski, które nie zdążyły zgłosić się do Mistrzów KMO zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie na najaktywniejszy klub regionalny.
W konkursie liczyć się będzie twórcze i badawcze podejście do królowej nauk. Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki UwB oraz Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, blisko związani z programem KMO, zachęcają uczniów do wykonania matematycznego eksperymentu.
Wyłoniliśmy laureatów tegorocznej edycji Konkursu Mistrzowie KMO.
Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt Wielkiejnocy życzy zespół KMO
Janusz Laska o sztuce pracy z młodzieżą i powstaniu KMO, Zuzanna Michalska o programie KMO w edukacji pozaformalnej i o sieci współpracy oraz Radosław Jasiński na 20-lecie programu Równać Szanse, którego jest współtwórcą. Zapraszamy do słuchania podcastów #HistorieRS
Jak prowadzić klub Młodego Odkrywcy w środowisku lokalnym? Jak zapraszać do współpracy rodziców i wolontariuszy? Odpowiedź na te pytania oraz kosmiczna oferta Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w nowej odsłonie i najważniejsze informacje na temat stanu badań planety Mars już we wtorek po świętach 6 kwietnia od 17.00. Zapraszamy nauczycieli z całej Polski.
Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie zaprasza na kolejną edycję konferencji "Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców". Podczas wykładów interaktywnych, warsztatów eksperymentalnych i dydaktycznych poznacie narzędzia dydaktyczne i formy działań, które można wykorzystywać zarówno podczas nauczania zdalnego jak i tradycyjnego. Konferencja odbędzie się online, mogą w niej uczestniczyć Opiekunowie KMO z całego kraju - zapisy trwają do 26 marca.
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych! W tym roku zadaniem konkursowym drużyn jest opisanie, wykonanie oraz zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej, wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z ekspertami KMO, tym razem poświęcone codziennej pracy Opiekunów KMO inspirowanej tutoringiem. O swoich praktykach opowiedzą Ewa Chełmińska opiekunka KMO "Ciekawi i aktywni" z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie oraz Elżbieta Miterka i Sylwia Maciuk opiekunki KMO MathExp w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, przedstawicielki partnera regionalnego.