Forum KMO to doroczne spotkanie międzynarodowej społeczności Opiekunów i Partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają Program Klub Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Armenii. W tym roku na Forum tematem przewodnim będzie współpraca i efektywne działanie zespołowe. Zastanowimy się również, jak w naszych klubach możemy korzystać z różnorodności, która nie ogranicza się jedynie do różnic kulturowych, ale dotyczy także wielorakich umiejętności, perspektyw i doświadczeń.
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Akademii KMO – serii 9 comiesięcznych spotkań w międzynarodowym gronie opiekunów, partnerów i trenerów. Będziemy spotykać się regularnie – w każdą drugą lub trzecią środę miesiąca o godzinie 18:00, żeby razem eksperymentować, poznawać się i uczyć się od siebie nawzajem. Początek już 27.09.
Trwają konkursy dla opiekunów KMO na działania włączające uczniów z Ukrainy w aktywności Klubów Młodego Odkrywcy na Górnym Śląsku oraz Mazowszu. Wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych do 27 września 2023 r. Dopracowujcie swoje zgłoszenia, a jeśli macie pytania, skontaktujcie się z nami.
Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wraz z nim nadchodzą kolejne wydarzenia i projekty programu KMO oraz okazje do spotkań i wspólnych działań klubów. Na rozgrzewkę zapraszamy opiekunów i opiekunki KMO z Mazowieckiego do Majsterni w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zmierzymy się z kilkoma ciekawymi zadaniami i porozmawiamy o działaniach KMO w nadchodzących miesiącach.
W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.
Prowadzisz Klub Młodego Odkrywcy na Mazowszu lub Śląsku? Chcesz, by dołączyły do Was dzieci z Ukrainy? Pomyśl o zajęciach wspierających integrację i weź udział w konkursie. Wystarczy opisać swój pomysł i wypełnić formularz.
Dzielimy się z Wami ciekawym materiałem na temat edukacji międzykulturowej powstałym w ramach projektu Razem dla lepszej przyszłości i finansowanym przez Fundację Deloitte. Poradnik napisała Dominika Cieślikowska, trenerka współprowadząca warsztaty dla uczestników projektu Razem w edycji 2022/2023, w której wzięło udział kilkadziesiąt klubów KMO z całej Polski. Wkrótce kolejna edycja.
Zapraszamy do udziału w testowaniu nowych scenariuszy zajęć matematycznych! Jeden dotyczy parkietaży, drugi szacowania. Szukamy szkół podstawowych z Warszawy i okolic, które przeprowadzą lekcje matematyki z wykorzystaniem zaproponowanych scenariuszy w klasach 5-8. Scenariusze powstają w Centrum Nauki Kopernik, w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.
Do 6 października czekamy na zgłoszenia do konkursu. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i wysłać go do nas. Każdy z nagrodzonych 5 klubów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1700 złotych.
Zainteresowania i pomysły na działania klubowiczów i opiekunów KMO są bardzo różnorodne. Przedstawiamy Wam krótki przewodnik po materiałach edukacyjnych Centrum Nauki Kopernik, które możecie wykorzystać planując kolejne aktywności. Życzymy ciekawej i twórczej edukacyjnej przygody!