Dobry nauczyciel musi mieć moc. Moc dzielenia się wiedzą, nawiązywania relacji, moc autorefleksji i skutecznej współpracy. Właśnie takich pedagogów przygotowuje Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, partner programu Klub Młodego Odkrywcy. Trwa rekrutacja na rok 2023/24.
„10=1010”, „Falodrom”, “Matematyczne Piruety” a może „Temat: rzeka”? To nazwy tylko niektórych pomocy edukacyjnych stworzonych podczas Szkół Prototypowania w Koperniku organizowanych w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W dniach 20 - 25 sierpnia odbędzie się kolejna edycja wydarzenia. Zapraszamy!
Trwają zapisy na konferencję Pokazać – Przekazać 2023, która odbędzie się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik 24 i 25 sierpnia. Temat przewodni: edukacja klimatyczna. Na uczestników czeka 7 warsztatów, sesje dyskusyjne i twórcza przestrzeń. 12 organizacji prezentujących wdrożone programy dot. edukacji klimatycznej, 30 ekspertów różnych dziedzin, praktyczna wiedza i narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą.
6 czerwca o 18:00 ostatnia przed wakacjami porcja KMO-wych inspiracji!
Spotykamy się już 27 maja na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie, od godziny 11 do 20. W tym roku tematem przewodnim są rewolucje naukowe. Przyjrzycie się kamieniom milowym w rozwoju nauki w doborowym towarzystwie ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Jak co roku KMO będzie miało swoje stoisko w namiocie organizatorów. Odwiedź nas koniecznie i poznaj 12 Klubów Młodego Odkrywcy z Polski, Armenii, Gruzji, Ukrainy i Rumunii, które od stycznia opracowują swoje pokazy. Przeczytajcie, co kluby przygotowały w tym roku!
Uważasz, że eksperymentowanie na zajęciach szkolnych zajmuje zbyt wiele czasu i dezorganizuje lekcje? A może eksperymentujesz z uczniami na lekcjach, bierzesz wspólnie z nimi udział w konkursach i piknikach (albo masz taki zamiar) i chcesz porozmawiać o tym, co z tego wynika dla procesu uczenia się? Szukasz argumentów do dyskusji z dyrekcją i rodzicami o konieczności zmiany powszechnych praktyk szkolnych opartych na przywiązaniu do ocen, podręczników i zeszytów ćwiczeń, klasówek i prac domowych? Zapraszamy do rozmowy teoretyków edukacji i dydaktyki z praktykami.
Drodzy Opiekunowie, sezon pikników i festiwali naukowych się rozkręca, przed nami weekendy pełne emocji i wspólnego eksperymentowania. Stwórzmy kalendarz wydarzeń popularyzujących eksperymentowanie i naukę, organizowanych przez Was i Wasze kluby, odwiedzajmy wzajemnie i spotykajmy przy ulubionych doświadczeniach, eksperymentach i pokazach.
Po raz kolejny Kluby Młodego Odkrywcy z Warszawy i okolic organizują wspólny piknik naukowy. Inicjatywa zawiązała się na jednym z forów KMO i od tego czasu pikniki odbywają się niemalże co roku, za każdym razem w innej szkole. Doświadczenia przygotowane do tegorocznej edycji pikniku dotyczą zmysłów i tego, co dzięki nim możemy odebrać i poznać. Na stanowiskach klubów oraz gości będzie można poeksperymentować m.in. z dźwiękiem, obrazem czy strukturą materiałów. Przyjdźcie ze swoimi klubowiczami i klubowiczkami!
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowego narzędzia mierzącego kapitały psychospołeczne, udostępnionego nam w ramach współpracy przy programie KMO przez panią profesor Izabelę Grabowską i panią doktor Agatę Jastrzębowską-Tyczkowską
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Białymstoku oraz Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ogłaszają trzecią edycję Konkursu na Eksperyment Matematyczny. Konkurs w tym roku ma charakter międzynarodowy. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy chcą poznawać matematykę poprzez wykonywanie pracy badawczej.