Pod tym hasłem 26 i 27 sierpnia w Warszawie odbędzie się konferencja Pokazać – Przekazać 2022 w Centrum Nauki Kopernik. W trakcie wydarzenia – obejmującego wykłady, panele, warsztaty, grupy dyskusyjne, pokazy filmowe, spotkania z ekspertami oraz giełdę pomysłów – uczestnicy wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk spróbują odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania dotyczące edukacji włączającej.
W imieniu naszego partnera ds rozwoju programu KMO zagranicą, Fundacji Szkoła z Klasą (FSZK), zapraszamy Was do udziału w bezpłatnym programie Razem w Klasie. Program wspiera nauczycieli, nauczycielki i dyrektorów, dyrektorki w pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Do każdej szkoły FSZK wyśle dwa pakiety materiałów edukacyjnych wspierających integrację i pracę w wielokulturowej klasie.
W Klubach Młodego Odkrywcy (KMO) dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli i edukatorów, którzy w nowym roku szkolnym chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece.
21.05.2022 odbył się Piknik Naukowy z udziałem klubów KMO
W soboty, 23 kwietnia oraz 21 maja zapraszamy do udziału w cyklu kreatywnych warsztatów Klubu Młodego Odkrywcy.<br /> Spotkanie dedykowane jest społeczności opiekunów, edukatorów i innych osób zainteresowanych, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik oraz z Partnerem Regionalnym – MOA w Niepołomicach, chcą rozwijać program Klub Młodego Odkrywcy.
"Jak eksperymentować w KMO" to warsztaty przeznaczone dla edukatorów specjalizujących się w różnych dziedzinach i pracujących na wszystkich poziomach kształcenia. Nie pokażemy na nim serii wielu pomysłów, a skupimy się na metodzie badań na przykładzie jednego doświadczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać zarówno swój warsztat pracy naukowej jak i prowadzenia uczniów przez samodzielne projektowanie eksperymentów!
Partnerzy KMO w Ukrainie: Centrum Nauki Tarnopol i Lviv Open Lab od początku wojny funkcjonują jako centra kryzysowe i punkty pobytowe dla uciekinierów z regionów, w których toczą się walki. Mierzą się z ogromnym napływem osób i potrzebują pilnego wsparcia. Pomóżcie im ze swoimi klubami dołączając do internetowej zbiórki lub przekazując koce, śpiwory i pościel.
Wojna w Ukrainie to trudny czas dla naszych uczniów i klubowiczów i wiele wyzwań dla nas wszystkich. W poniższym artykule zbieramy materiały wspierające nauczycieli i rodziców w pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowane przez naszych partnerów i inne organizacje.
Głównym tematem webinarium będą zmiany, którym czoło muszą stawić dziś nauczyciele w swojej pracy. Zmiany związane z pandemią, ze zdalną nauką, z mniejszą ilością godzin. Jak w tych trudnych warunkach nie stracić kontaktu z klubowiczami?
Rozstrzygnęliśmy tegoroczny konkurs grantowy dla partnerów regionalnych KMO. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, szkolenia, spotkania, konferencje i projekty badawcze dla opiekunów i klubowiczów KMO.