Aktualności

Witaj w Klubie - warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Data dodania: 13.01.2023 Autor: KMO

W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.

Data wydarzenia: 04.02.2023 -04.02.2023 Miasto: Warszawa

Eksperymentuj z Adamem – webinarium z cyklu Akademia KMO

Data dodania: 10.01.2023 Autor: KMO

Dzięki naszej ciekawości i rodzącym się w toku eksperymentowania pytaniom nasze eksploracje mogą trwać i trwać. Jednak czy wszystkie pytania popychają proces badawczy do przodu? W czasie spotkania pt. „Nie tylko do dmuchania i suszenia – o konsekwencjach praw Pascala i Bernoulliego" przyjrzymy się bliżej pytaniom. Porozmawiamy o tym, o co pytać, jak pytać i jak robić to świadomie. Mamy nadzieję, że pytaniom nie będzie końca.

Data wydarzenia: 18.01.2023 -18.01.2023 Miasto: online

Eksperyment Wymiana - dofinansowanie projektów STEAM

Data dodania: 05.01.2023 Autor: KMO

Macie pomysł na projekt i szukacie pieniędzy na realizację? Chcielibyście poznać nauczycieli i uczniów z Niemiec? Zapraszamy do projektu Eksperyment Wymiana. Webinarium informacyjne 12.01.

Dobrych Świąt!

Data dodania: 23.12.2022 Autor: KMO

Wspaniałym nauczycielom, edukatorom, Opiekunom klubów KMO, życzymy spokojnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i dużo sukcesów w Nowym Roku.

Spotkanie z Mistrzami - 21.12, godz. 18:00

Data dodania: 19.12.2022 Autor: KMO

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Akademia KMO! Już w najbliższą środę spotkamy się z Jolantą Sulmą i Olyą Doskochinską - zwyciężczyniami ostatniej edycji konkursu. W czasie spotkania Jolanta Sulma opowie o przeprowadzonej innowacji pedagogicznej Eksperymenty dla małych i dużych, a Olya Doskochinska o działaniach inspirowanych prostymi maszynami Leonadro da Vinci.

Data wydarzenia: 21.12.2022 -21.12.2022 Miasto: online

Wielkie żarcie – zapraszamy na warsztaty i do kolejnej edycji Badaczy KMO

Data dodania: 24.11.2022 Autor: KMO

Projekty badawcze to działanie coraz popularniejsze w Klubach Młodego Odkrywcy. Dzięki nim klubowicze lepiej poznają metodę badawczą, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, uczą się pracy zespołowej i komunikacji, stają się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i sprawczy. To również dobry sposób na przybliżenie dzieciom i młodzieży wyzwań na styku nauki i społeczeństwa. W tym roku zapraszamy kluby do zagłębienia się w fascynujące i wszechobecne zjawisko powodujące wielkie straty materialne i finansowe – korozję. 3 grudnia organizujemy w Centrum Nauki Kopernik warsztaty dla opiekunów zainteresowanych kolejną edycją Badaczy KMO pt. „Wielkie żarcie”.

Data wydarzenia: 03.12.2022 -03.12.2022 Miasto: Warszawa

Laureaci konkursu Regiony KMO

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Wiemy już, którzy partnerzy regionalni sieci KMO dostaną dofinansowanie na działania dla opiekunów KMO. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, szkolenia, spotkania, konferencje i projekty dla opiekunów i klubowiczów KMO.

Wszystko gra. Niecodzienne instrumenty - warsztaty cz. II

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Zapraszamy opiekunów KMO na drugie warsztaty wokół dźwięku i muzyki prowadzone przez Michaela Bradkego, niemieckiego muzyka i pedagoga, twórcę wystawy czasowej "GraMY-WYgramy". Tym razem stworzymy Powietrzną Orkiestrę - zajmiemy się instrumentami wydającymi dźwięki w wyniku ruchu w powietrzu, inspirowanymi tradycyjnymi instrumentami z różnych stron świata. Nie zabraknie oczywiście odniesień do fizyki. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno uczestnicy części I, jak i nowi opiekunowie.

Data wydarzenia: 04.12.2022 -04.12.2022 Miasto: Warszawa

KMO na 26. Pikniku Naukowym - zapowiedź konkursu

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Znajdziecie na niej najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy oraz spotkacie instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe. Jak co roku zapraszamy Kluby Młodego Odkrywcy do przygotowania swojego programu i podzielenia się naukowymi pasjami z odwiedzającymi.

Znamy Mistrzów KMO 2022!

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Na tegorocznym Forum KMO poznaliśmy 12 mistrzowskich klubów.

kalendarz wydarzeń