Aktualności

Historia Europy XX w. Nowoczesne materiały dla nauczycieli

Data dodania: 21.12.2023 Autor: KMO

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych materiałów do nauczania historii Europy XX wieku i wzmacniania edukacji obywatelskiej przygotowanych przez Fundację Szkoła z Klasą.

Razem dla lepszej przyszłości: Fundacja Deloitte

Data dodania: 18.12.2023 Autor: KMO

Partnerzy regionalni i opiekunowie klubów od dwóch lat biorą udział w programie Razem dla lepszej przyszłości, którego celem jest integracja międzykulturowa. Pod koniec grudnia wyłoniliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu dla partnerów regionalnych programu KMO, finansowanego przez Fundację Deloitte.

Czy można ufać pomiarom? Eksperymentuj z Adamem Zahlerem

Data dodania: 14.12.2023 Autor: KMO

Z wyników pomiarów korzystamy zarówno w pracy badawczej, jak i w codziennym życiu. Zakładając ich prawdziwość, wyciągamy wnioski i odczuwamy konsekwencje ufania tym danym. W jaki sposób zweryfikować praktyczną przydatność takich wyników? To jedno z pytań dotyczących pomiarów, na które postaramy się odpowiedzieć w trakcie spotkania. Zapraszamy na kolejne eksperymentowanie z Adamem Zahlerem w ramach cyklu webinariów Akademia KMO.

Data wydarzenia: 20.12.2023 -20.12.2023 Miasto: online

Eksperyment Wymiana - dofinansowanie projektów międzynarodowych

Data dodania: 13.12.2023 Autor: KMO

Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez naszego ogólnopolskiego partnera Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży

Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Razem dla lepszej przyszłości"

Data dodania: 11.12.2023 Autor: KMO

Rozstrzygnęliśmy ogólnopolską edycję konkursu dla opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy. Do programu dołączyło aż 25 z nich!

Mistrzowie KMO 2023

Data dodania: 06.12.2023 Autor: KMO

Przedstawiamy laureatów 5. edycji konkursu Mistrzowie KMO. Wśród zwycięzców opiekunowie z Polski, Armenii, Ukrainy, Gruzji i Rumuni!

Laureaci konkursu Regiony KMO, edycja 2023/2024

Data dodania: 25.11.2023 Autor: KMO

Wiemy już, którzy partnerzy regionalni sieci KMO dostaną dofinansowanie na działania dla opiekunów KMO od fundacji PAFW. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, spotkania, konferencje i przygotowania do pikników w ramach sieci KMO.

Konkurs dla partnerów regionalnych KMO

Data dodania: 17.11.2023 Autor: KMO

Zapraszamy do konkursu na dofinansowanie projektów rozwijających kompetencje XXI w. u uczniów i nauczycieli w połączeniu z integracją międzykulturową. Na zgłoszenia czekamy do 10.12

"Moc słów" - webinarium z cyklu Akademia KMO

Data dodania: 02.11.2023 Autor: KMO

Na spotkaniu urzeczywistnimy moc słów, jakich używamy budując relacje w procesie uczenia się. Przyjrzymy się znaczeniom tworzącym naszą wspólna przestrzeń i ograniczającym rzeczywistość. Będziemy wspólnie budować KMOwy język sprzyjający zaangażowaniu, ciekawości i wytrwałości. Spotkanie poprowadzą trenerki KMO: dr Elżbieta Miterka i Sylwia Maciuk.

Data wydarzenia: 08.11.2023 -08.11.2023 Miasto: online

Zajęcia wspierające integrację międzykulturową - konkurs dla opiekunów

Data dodania: 30.10.2023 Autor: KMO

W ramach programu „Razem dla lepszej przyszłości” ogłaszamy dodatkowy nabór do ogólnopolskiego konkursu dla opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy. Chcesz, by do Twojego klubu dołączyły dzieci z Ukrainy? Pomyśl o zajęciach wspierających integrację i weź udział w konkursie. Wystarczy opisać swój pomysł i wysłać zgłoszenie do 27.11.2023. Możesz wygrać nagrodę finansową oraz udział w warsztatach międzykulturowych. Program jest realizowany w partnerstwie z UN Global Compact Network Poland, w ramach działań programu United Bussines for Ukraine.

kalendarz wydarzeń