W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki z województwa mazowieckiego, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.
Delikatnie odświeżyliśmy logo KMO i zmieniliśmy kolorystykę całej identyfikacji wizualnej programu. Jest bardziej różnorodnie, energetycznie i spójnie.
Jak tworzyć w edukacji środowisko wspierające rozwój krytycznego myślenia? Jak budować wśród dzieci i młodzieży odporność na dezinformację? Porozmawiamy o tym 28 sierpnia o godzinie 18:00 podczas webinarium organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Stowarzyszenie Demagog.
W pierwszy weekend wakacji odbyło się doroczne spotkanie polskich partnerów sieci KMO.
Wielki hydrauliczny labirynt, wirująca wieża z monet, sejsmograf, elektryczne bańki – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez Kluby Młodego Odkrywcy z Polski, Armenii, Gruzji, Rumunii i Ukrainy. Zostały one zaprezentowane podczas największej w Europie imprezy plenerowej promującej naukę.
W środę 5 czerwca o godzinie 18:00 ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Akademii KMO. Poprowadzi je Adam Zahler
Centrum Nauki Kopernik przyznało Nagrodę Przewroty za najbardziej nowatorskie i śmiałe działania, zmieniające edukację. Nagrodę specjalną otrzymał Janusz Laska – pomysłodawca i inicjator programu Klub Młodego Odkrywcy. W kategorii ogólnopolskiej zwyciężył Instytut Dobrej Śmierci, a lokalnej – Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim.
Zapraszamy na kolejne webinarium dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek, inspirowane wystawą Centrum Nauki Kopernik "Przyszłość jest dziś". Tym razem poznacie przykłady wykorzystywania danych satelitarnych i sztucznej inteligencji w szeroko rozumianej ochronie środowiska oraz porozmawiacie o tym, jak w ciekawy sposób wykorzystywać obserwacje satelitarne w edukacji.
Spotkanie poprowadzi dr nauk medycznych Emilia Grzęda, która przedstawi współczesne, naukowe spojrzenie na proces uczenia się. Wspólnie prześledzimy naturę śladów pamięciowych. Przeanalizujemy zmiany w mózgu zachodzące podczas aktywnego uczenia się i ocenimy, jak wpływają one na naszą przyszłość.
Latające kubki, katapulty, żyroskopy i zabawkowe bączki. 11 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie odbędzie się IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy pod hasłem przewodnim „Tajniki mechaniki”.