Aktualności

KMO na 24. Pikniku Naukowym PR i CNK

Weekend z transmisjami na żywo i spotkaniami online, wirtualne stoiska otwarte przez kilka kolejnych dni. Inspiracje, doświadczenia, ciekawe krótkie filmy związane z klimatem i zjawiskami odpowiadającymi za jego zmiany. Tak będzie wyglądał tegoroczny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Pośród licznych wydarzeń nie zabraknie prezentacji Klubów Młodego Odkrywcy!

W Pikniku będą uczestniczyć 4 kluby – laureaci zeszłorocznego konkursu KMO na Pikniku Naukowym. Kluby przygotowały krótkie filmy, w których eksperymentują, prezentują samodzielnie zbudowane urządzenia i ich zastosowanie czy wykonane przy ich pomocy pomiary, opowiadają o zrealizowanych projektach.

Zobaczcie, jak kluby poznają zjawiska wpływające na klimat i pogodę poprzez eksperymentowanie (KMO Exodus), zgłębiają zagadnienia związane z emisją dwutlenku węgla i działanie urządzeń generujących bezemisyjną energię oraz badają skutki kwaśnych deszczów (KMO Szperacze) czy wykorzystują w swoich projektach mikrokontrolery (KMO Odkrywczy Maczek – oczyszczacz powietrza i podlewaczka; KMO Młody Naukowiec – miernik zanieczyszczeń powietrza).

Filmy klubów będziecie mogli/-ły obejrzeć podczas niedzielnej transmisji w paśmie popołudniowym (14.30 – 16.00) na Youtube i Facebooku oraz w kolejnych dniach w wirtualnym namiocie (kafel Strefa Organizatorów -> Centrum Nauki Kopernik).

Jeśli zainteresują Was doświadczenia lub projekty danego klubu i chcielibyście / chciałybyście poznać szczegóły, skontaktujcie się z jego Opiekunem. Staramy się, aby opisy i instrukcje ułatwiające realizację podobnych projektów w Waszych klubach, zasiliły zasoby działu Inspiracje.

Ale to nie koniec! W Pikniku biorą udział także zagraniczni goście, w tym instytucje koordynujące KMO w Gruzji (Ilia State University) oraz w Ukrainie (Lviv Open Lab). Ich prezentacje obejrzycie podczas transmisji sobotnich oraz w Strefie Gości Zagranicznych.

Data dodania: 07.05.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 08.05.2021 Miasto: online