Aktualności

Razem dla lepszej przyszłości: Fundacja Deloitte

Partnerzy regionalni i opiekunowie klubów od dwóch lat biorą udział w programie Razem dla lepszej przyszłości, którego celem jest integracja międzykulturowa. Pod koniec grudnia wyłoniliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu dla partnerów regionalnych programu KMO, finansowanego przez Fundację Deloitte.

Nagrody otrzymali: Uniwersytet w Białymstoku, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej.

Zwycięskie instytucje przeprowadzą projekty mające na celu wspierać integrację polskich i ukraińskich rodzin. Odbędzie się wiele zajęć edukacyjnych z finałem w czasie letnich spotkań i pikników naukowych. Uczniowie i uczennice spędzą czas na wspólnym eksperymentowaniu, poznawaniu świata przez doświadczanie i uczeniu się od siebie. W projektach przeszkoli się również wielu nauczycieli i nauczycielek, a także młodych dorosłych.

Uniwersytet w Białymstoku, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej wzięły udział w konkursie już po raz drugi. W pierwszej edycji dzięki zrealizowanym przez nich działaniom kilkaset dzieci i dorosłych z Polski, Ukrainy i Białorusi mogło rozwinąć swoje kompetencje.

Informacje na stronie CNK: Razem dla lepszej przyszłości | Centrum Nauki Kopernik

Zuzanna Michalska

Data dodania: 18.12.2023 Autor: KMO