Aktualności

Testowanie scenariuszy zajęć matematycznych - Warszawa i okolice

Zapraszamy do udziału w testowaniu nowych scenariuszy zajęć matematycznych! Jeden dotyczy parkietaży, drugi szacowania. Szukamy szkół podstawowych z Warszawy i okolic, które przeprowadzą lekcje matematyki z wykorzystaniem zaproponowanych scenariuszy w klasach 5-8. Scenariusze powstają w Centrum Nauki Kopernik, w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w testowaniu nowych scenariuszy zajęć matematycznych! Scenariusze powstają w Centrum Nauki Kopernik, w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

Jeden scenariusz dotyczy parkietaży, drugi szacowania. Scenariusze składają się z aktywności (modułów), które można ze sobą zestawiać w zależności od potrzeb, możliwości oraz wieku i zainteresowań dzieci. W zależności od doboru modułów, scenariusz można swobodnie realizować w klasach od 5 do 8, a niektóre aktywności mogą zadziałać już w młodszych klasach.

Kogo dokładnie szukamy?

Poszukujemy szkół podstawowych, w których 1 lub 2 nauczycieli zgodzi się poprowadzić lekcję matematyki z wykorzystaniem zaproponowanych przez nas scenariuszy. Oczywiście scenariusze udostępnimy z odpowiednim wyprzedzeniem. Są one przeznaczone dla dzieci w klasach 5-8.

W jakim celu to robimy?

Do tej pory scenariusz testowaliśmy w Centrum Nauki Kopernik, teraz potrzebujemy zobaczyć, jak działa w szkole. Chcemy się dowiedzieć się, jak odbierają go uczennice i uczniowie oraz jak korzystają z niego nauczyciele i nauczycielki. Perspektywa dzieci i nauczycieli umożliwi nam wprowadzenie niezbędnych zmian w scenariuszu, dzięki czemu lepiej odpowie na ich potrzeby.

Na czym będzie polegała rola Nauczyciela?

Poprosimy o zapoznanie się ze scenariuszem, przygotowanie się do lekcji i jej poprowadzenie.

Bardzo zależy nam na tym, aby lekcja była obserwowana przez badaczkę i, ewentualnie, autora scenariusza. Po lekcji poprosimy uczennice i uczniów o wypełnienie krótkiego kwestionariusza na jej temat.

Kiedy planujemy testy?

Na testowanie scenariusza możemy umówić się z Państwem między 18 września a 20 października 2023.

Podziękowanie

Jako podziękowanie chcielibyśmy podarować szkole zestaw edukacyjny od Moje Bambino – Moduł Powietrze.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmuje oraz wszelkich informacji udziela Marta Sałkowska z Działu Badań nad Kompetencjami Przyszłości: marta.salkowska@kopernik.org.pl.

Termin zgłoszeń: 4 września

Zapraszamy!

Dział Badań nad Kompetencjami Przyszłości

SJ

Data dodania: 18.08.2023 Autor: KMO