Aktualności

Matematyczna Letnia Szkoła Prototypowania - warsztaty dla nauczycieli

Zapraszamy do Letniej Szkoły Prototypowania Centrum Nauki Kopernik, która odbędzie się w dniach 6-10 marca. To warsztaty tworzenia pomocy naukowych, czyli szkolnych eksponatów, urządzeń pomiarowych, zestawów do przeprowadzania doświadczeń. Przez kilka dni uczestnicy i uczestniczki będą je budować, testować i wprowadzać ulepszenia. Nabór trwa do 12 lutego.

Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki zapraszają nauczycieli, badaczy, edukatorów i konstruktorów do udziału w bezpłatnych warsztatach tworzenia matematycznych pomocy naukowych w ramach pierwszej edycji Matematycznej Letniej Szkoły Prototypowania.


Podczas 5-dniowych warsztatów uczestnicy samodzielnie stworzą matematyczne pomoce edukacyjne, pracując pod okiem naszych ekspertów. Będą projektować, konstruować i wprowadzać ulepszenia, a na koniec przetestują swoje rozwiązania na wystawach Centrum Nauki Kopernik.

Efektem warsztatów będzie stworzenie szkolnych eksponatów (zestawów do eksperymentowania), do wykorzystania na lekcjach matematyki.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Letniej Szkoły Prototypowania.

Termin wysyłania zgłoszeń mija 12 lutego 2023 r.

Data dodania: 07.02.2023 Autor: KMO