Aktualności

Konkurs „Nauka dla Ciebie” – zgłoś drużynę już dziś!

Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Zgłoś drużynę, przygotuj z uczniami projekt pomocy edukacyjnej i razem wygrajcie cenne nagrody! Czas na zgłoszenia mija 27 lutego.

Konkurs „Nauka dla Ciebie” to kilkuetapowy konkurs dla szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz zastosowaniu w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej z zakresu nauk przyrodniczych lub ścisłych, a następnie udokumentowaniu swojej pracy w krótkim filmie. Pomoce opracowane w tej edycji konkursu powinny nawiązywać do problemów, z którymi stykacie się na co dzień w najbliższym otoczeniu – w klasie, szkole czy lokalnej społeczności.

Aby wziąć udział w konkursie, zbierz drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wraz z uczniami wypracujcie pomysł na pomoc edukacyjną z zakresu nauk przyrodniczych lub ścisłych. Projektując pomoc, wyjdźcie naprzeciw lokalnym problemom. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i czekajcie na wyniki I etapu. 12 drużyn zakwalifikowanych do II etapu weźmie udział w warsztatach w Centrum Nauki Kopernik, po czym już samodzielnie wykona swoje pomoce edukacyjne i zaprezentuje je w krótkim filmie. Nagrania wezmą udział w kolejnym etapie konkursu, na którym wybranych zostanie 5 zwycięskich drużyn. Na laureatów czeka Gala Finałowa i cenne nagrody!

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konkursu.

Powodzenia!

Data dodania: 07.02.2023 Autor: KMO