Aktualności

Witaj w Klubie - warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.

O warsztatach

Warsztaty „Witaj w Klubie” to całodniowe spotkanie wypełnione wspólnym eksperymentowaniem, pracą grupową i dyskusjami. Uczestnicy dowiedzą się, jak założyć i prowadzić klub oraz sprawdzą na własnym przykładzie, czym jest eksperymentowanie w KMO.

Na warsztatach uczestnicy poznają:

  • Założenia pracy w klubie,
  • Doświadczenia, które mogą wykorzystać w pracy z klubowiczami,
  • Możliwości, jakie stwarza program KMO,
  • Innych aktywnych nauczycieli i edukatorów.

Dlaczego warto założyć Klub Młodego Odkrywcy?

Uczestnicy i zapisy

Warsztaty są przeznaczone dla osób, które chciałyby założyć KMO oraz początkujących opiekunów KMO, przede wszystkim z województwa mazowieckiego.

Lista uczestników jest już zapełniona, przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową. Kolejne warsztaty „Witaj w Klubie” odbędą się na początku roku szkolnego 2023/24.

Formularz zgłoszeniowy

Prowadzące

Gosia Ratkowska – wieloletnia animatorka na wystawach Kopernika oraz certyfikowana trenerka. W programie KMO zajmuje się konkursem Mistrzowie KMO, przygotowaniem klubów do Pikniku Naukowego PR i CNK, a także współpracą z partnerami zagranicznymi.  Ostatnio nałogowo słucha podkastów.

Agata Równy – nauczycielka i trenerka. W KMO odpowiada za konkurs KMO na Pikniku Naukowym PR i CNK, doroczne spotkanie społeczności – Forum oraz Letnią Szkołę Trenerów. Z entuzjazmem wykonuje swoją pracę, lubi pracować ze zwierzętami.

Informacje organizacyjne

Termin: 4 lutego, godz. 9 – 17

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Pozostałe:

  • Każdy uczestnik/-czka otrzyma zaświadczenie w formie elektronicznej.
  • W czasie warsztatów zapewniamy obiad.
  • Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Kontakt: kmo@kopernik.org.pl

Data dodania: 13.01.2023 Autor: KMO Data wydarzenia: 04.02.2023 Miasto: Warszawa