Aktualności

Spotkanie z Mistrzami - 21.12, godz. 18:00

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Akademia KMO! Już w najbliższą środę spotkamy się z Jolantą Sulmą i Olyą Doskochinską - zwyciężczyniami ostatniej edycji konkursu. W czasie spotkania Jolanta Sulma opowie o przeprowadzonej innowacji pedagogicznej Eksperymenty dla małych i dużych, a Olya Doskochinska o działaniach inspirowanych prostymi maszynami Leonadro da Vinci.

Podczas webinaru dowiemy się skąd kluby czerpią pomysły na swoje działania. Na czym polegały i jak przebiegały nagrodzone projekty, ale przede wszystkim będziemy mieli okazję porozmawiać i wspólnie skonstruować papierową rakietę oraz maleńki most Leonarda – które były elementami mistrzowskich projektów.

Dodatkowo zobaczymy trebusz, wykonany przez jednego z klubowiczów oraz sprawdzimy, czy wystrzelony z niego pocisk w ogóle ma szansę polecieć. Poznamy prosty eksperyment, w którym kulka zamiast w dół, toczy się pod górkę oraz aplikację, przybliżającą wynalazki Leonardo da Vinci.

Zależy nam na tym, żeby spotkanie było okazją do rozmowy, dlatego już teraz zachęcamy do włączania się, pytania, dzielenia sowimi pomysłami i uwagami.

Do wykonania rakiet z papieru potrzebne będą:

  • butelka po 1,5 litrowej wodzie mineralnej
  • 2 kartki papieru ksero
  • przezroczysta taśma klejąca
  • nożyczki
  • 5 zwykłych ołówków (nie są konieczne, ale mogą pomóc)

Do wykonania mostu Leonarda przydadzą się:

  • 10-12 słomek/patyczków/wykałaczek
  • ok. 20 sztuk gumek recepturek
  • telefon z dostępem do internetu

Widzimy się już w najbliższą środę 21.12 o godzinie 18:00. Link do spotkania:

Wszyscy jesteśmy Mistrzami

https://us06web.zoom.us/j/89259095665?pwd=YnVBdk5PdXlzY2plelR4elc5Z1JFQT09

Meeting ID: 892 5909 5665

Passcode: 523408

Przed spotkaniem sugerujemy odświeżenie zooma i dołączanie do nas w aplikacji (nie przez przeglądarkę). Spotkanie będzie symultanicznie tłumaczone z i na język ukraiński, stąd prośba o używanie najświeższej wersji programu, która zawiera opcję tłumaczenia.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

Zespół KMO

Data dodania: 19.12.2022 Autor: KMO Data wydarzenia: 21.12.2022 Miasto: online