Aktualności

Razem dla lepszej przyszłości: konkurs dla Partnerów regionalnych sieci KMO

Zapraszamy Partnerów regionalnych do udziału w konkursie na dofinansowanie działań w programie KMO łączących klubowiczów i uczniów z Polski i Ukrainy, a wszystkich opiekunów KMO ze szkół i bibliotek szkolnych, do udziału w warsztatach z integracji międzykulturowej realizowanych przez Fundację Szkoła z Klasą.

Rozpoczynamy międzykulturowy program „Razem dla lepszej przyszłości”, wspierający  integrację ukraińskich i polskich dzieci oraz ich rodzin. Dołączcie do nas! Zapewne w swojej okolicy gościcie uchodźców z Ukrainy. Macie nowych sąsiadów, uczniów, klubowiczów. Niektórzy z nich mieszkają w Polsce już prawie rok. W tym czasie poznali podstawy języka polskiego, dorośli pracują, dzieci chodzą do szkoły. Zdarza się jednak, że bywają zdezorientowani. To normalny etap procesu integracji, którego przejście wspólnie możemy im ułatwić.  

Doskonale wiecie, że nauka stoi ponad barierami. Zjawiska są uniwersalne, a ich badanie – intuicyjne. Widzicie to na wszystkich zajęciach klubowych, opartych na konstruowaniu, eksperymentowaniu, obserwacjach. Nie trzeba Was też przekonywać, że są one także okazją do nawiązywania przyjaźni oraz poznawania swoich języków i kultur! To atuty, które po prostu trzeba wykorzystać. 

Wraz Fundacją Deloitte, partnerem biznesowym programu, szukamy działań mających największy potencjał integracyjny. Projektów, które zaciekawiają nauką, wspierają rozwój, wzmacniają poczucie sprawczości i doskonalą kompetencje społeczne uczestników. Przejrzyjcie swoje „archiwa” lub stwórzcie coś nowego. A potem – weźcie udział w naszym konkursie. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia 2022 r.  

Regulamin konkursu wraz z załącznikami zamieszczamy poniżej: 

Regulamin konkursu_KMO

Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia_KMO

Załącznik nr 2 Raport końcowy – wzór

Załącznik nr 3 Kosztorys i sprawozdanie finansowe_wzór

Załącznik nr 4 Zgoda wykorzystanie wizerunku_dorosły

Laureaci konkursu, partnerzy regionalni sieci programu KMO, otrzymają środki finansowe na realizację zgłoszonego projektu. Specjalnie dla opiekunów klubów biorących udział w zgłoszonych projektach, zorganizujemy także warsztaty online, ułatwiające pracę w zróżnicowanych kulturowo społecznościach. 

Zajęcia prowadzone przez Fundację Szkołą z Klasą pozwolą Wam poznać różnice kulturowe w zachowaniu i komunikacji oraz rolę kultury w budowaniu relacji interpersonalnych i międzygrupowych.  

Do udziału w warsztatach zapraszamy – poza laureatami konkursu – również wszystkich zainteresowanych: nauczycielki i nauczycieli będących jednocześnie opiekunkami i opiekunami klubów KMO.  

Formuła oraz liczba godzin warsztatowych: on-line, 2h

Kiedy:

Jeden termin do wyboru:

10.01.2023, godz. 10-12

16.01.2023 lub 8.02.2023, godz. 17-19.

Prowadząca: Izabela Meyza

Link do zapisówhttps://forms.gle/zAvv7if4xtsiurCp6

Materiały: wszyscy uczestnicy i wszystkie uczestniczki warsztatów otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych poświęconych integracji międzykulturowej, które będą mogły zostać wykorzystane podczas zajęć w klubach KMO oraz w szkole.

Konkurs dla KMO jest częścią projektu Razem dla lepszej przyszłości realizowanego w partnerstwie Centrum Nauki Kopernik, Fundacji Szkoła z Klasą oraz Fundacji Deloitte Polska.

ZAPRASZAMY!

Zuzanna Michalska

Data dodania: 21.11.2022 Autor: KMO Data wydarzenia: 21.11.2022 Miasto: