Aktualności

Przyszłość jest dziś - warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Czy program komputerowy ma prawo oceniać naszą urodę? Co łączy mrówki z funkcjonowaniem miast przyszłości? Jak uczymy się my, a jak algorytmy? Świat przyszłości stawia przed nami wiele pytań - w poszukiwaniu odpowiedzi Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli na warsztaty wokół wystawy "Przyszłość jest dziś".

To wystawa inna niż wszystkie – nie daje bowiem gotowych odpowiedzi, a inspiruje do zadawania pytań. Pokazuje rozwój i złożoność technologii oraz to, jaki wpływ już teraz ma na nasze życie. Tematy poruszane na wystawie są ważne dla młodych ludzi, dlatego warto, by nauczyciele wzięli udział w warsztatach, by dowiedzieć się, jak pracować z uczniami klas 7-8 oraz uczniami ze szkól ponadpodstawowych przy ich omawianiu.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli przedmiotów ścisłych i humanistycznych, edukatorów oraz inne osoby pracujące z młodzieżą. Wspólnie zwiedzimy wystawę, a podczas warsztatów zastanowimy się nad znaczeniem prezentowanych eksponatów i porozmawiamy o tym, jak w angażujący sposób wykorzystać je do pracy z uczniami.

Warsztaty odbędą się 22 lutego w godz. 15 .00 – 18.30 w Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie jest bezpłatne.

Zapisz się na warsztaty przez formularz zgłoszeniowy. Termin nadsyłania zgłoszeń to 18 lutego.

Więcej o warsztatach na stronie Kopernika.

Zamieściła: SJ

Data dodania: 16.02.2022 Autor: KMO Data wydarzenia: 22.02.2022 Miasto: Warszawa