Aktualności

Webinarium Eksperci KMO: Wielkopolska

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Eksperci KMO. Webinarium organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik kierowane jest do osób prowadzących kluby, jak i wszystkich nauczycieli zainteresowanych przygotowaniem inspirujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Spotkanie online: „Misja opiekuna KMO:  jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z klubowiczami” odbędzie się 19.10.2021 w godz. 17:00- 18:30.   

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

Ekspertka KMO, dr Emilia Grzęda przedstawi temat: Misja opiekuna KMO: jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z klubowiczami.

  • Jak prowadzić zajęcia w ramach Klubów Młodych Odkrywców? Sposoby zachęcania uczniów do eksperymentowania.
  • Trudne zagadnienia – jak je wyjaśniać ? Sposoby wspierania działalności poznawczej i myślenia teoretycznego uczniów.
  • Jak zbudować pomost pomiędzy teorią a praktyką, pomiędzy poznaniem, a rozumieniem? Czy działania KMO i praca metodą  STEAM  może być pomocna w lepszym przygotowaniu  uczniów do egzaminów zewnętrznych?

Ekspertka z CWRKDiZ, Małgorzata Mikołajczyk zaprezentuje sposoby pozyskiwania finansowania na działalność fundacji i stowarzyszeń działających w szkołach.

  • Jak i gdzie aplikować, by pozyskać środki na działalność fundacji i stowarzyszeń działających w szkołach?

Emilia Grzęda jest doktorem nauk medycznych, neurobiolożką, nauczycielką akademicka, a od ponad 10 lat prowadzi z sukcesami Klub Młodego Odkrywcy (KMO) Experience w szkole podstawowej. KMO Experience  zdobył wiele cennych nagród i zwyciężał w konkursach adresowanych do KMO np.:  jest  finalistą konkursu Mistrzowie KMO 2016, laureatem konkursu Badacze KMO 2018, laureatem konkursu Nauka dla Ciebie 2020 organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz innych instytucji krajowych i zagranicznych

Małgorzata Mikołajczyk jest specjalistą ds. współpracy i promocji, pracowniczką CWRKDiZ, osobą z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu środków finansowych dla fundacji i stowarzyszeń  w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

Link do spotkania – Clickmeeting

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Jolanta Molenda, Zuzanna Michalska

Data dodania: 08.10.2021 Autor: Administrator Data wydarzenia: 19.10.2021 Miasto: online