Aktualności

Jak powstaje wiedza - konferencja Pokazać - Przekazać

Jakie postawy wobec nauki i wiedzy naukowej kształtuje szkoła? Jak rozmawiać o aktualnych badaniach i ich zastosowaniach? Jak budować zaufanie do wyników badań naukowych? Jak odróżniać wiedzę potoczną od wiedzy naukowej i wiedzę naukową od wiedzy fałszywej?

To część tematów przewodnich tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać – spotkania nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek oraz innych osób zaangażowanych w rozwój edukacji. Jak co roku Pokazać – Przekazać będzie okazją do dyskusji o roli i zadaniach edukacji, trendach w dydaktyce, metodach i narzędziach uczenia, a także miejscem do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Konferencja odbędzie się 27 i 28 sierpnia w Centrum Nauki Kopernik. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa liczba uczestników będzie ograniczona, jednak osoby, które nie będą miały możliwości wzięcia udziału w konferencji na miejscu, będą mogły obejrzeć transmisję na żywo z wykładu otwarcia, paneli dyskusyjnych i seminarium. Zapisy rozpoczęły się 16 lipca i potrwają do 22 lipca.
Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie Kopernika.
Data dodania: 16.07.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 27.08.2021 Miasto: Warszawa