KMO „Sercem i okiem” z Olsztyna
Jak na jednych zajęciach połączyć historię, fizykę i geografię? Czy łatwo jest zorganizować zajęcia KMO na dworze? O przykładzie interdyscyplinarnych zajęć, które można zorganizować na powietrzu i które równo angażują wszystkich uczestników, opowie klub „Sercem i okiem” (KMO klas VII-VIII w SP nr 30).
KMO Międzylesie
Klub Młodego Odkrywcy z Międzylesia postawili sobie za cel uświadomienie uczniów jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Stworzyli projekt na konkurs „Badacze KMO”, w którym skupili się na temacie zanieczyszczeń powietrza. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem takiego działania? Jak wkręcić uczniów w badania? Na spotkaniu podzielą się przepisem jak prowadzić projekty badawcze w praktyce.
KMO Koło Naukowe Delta w Mońkach
KMO Koło Naukowe Delta w Mońkach specjalizuje się w programowaniu. Młodzież tworzy i prototypuje swoje pomysły, ale co najważniejsze, przekazuje swoje odkrycia i obserwacje innym. Obecnie Klub przygotowuje scenariusze zajęć z podstaw robotyki dla uczniów szkół podstawowych. Opiekunką Klubu jest Agata Szpyruk.
KMO „Binuli” i KMO ჩემი კლუბის სახელია „ნაბიჯი მეცნიერებაში
Klubowicze z Gruzji z KMO „Binuli” i KMO ჩემი კლუბის სახელია „ნაბიჯი მეცნიერებაში opowiedzą czym jest dla nich bycie w KMO. Na spotkaniu przedstawią projekt „Ucz się i nauczaj”, w ramach którego bardziej doświadczeni członkowie klubu włączają w działanie młodszych uczniów. Daje im to okazję do dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami i zainteresowaniami.