Aktualności

IX Forum KMO - Giełda Inicjatyw

Giełda Inicjatyw to miejsce, gdzie wymienimy się doświadczeniami i dobrymi praktykami. W tym roku będzie wyjątkowo, bo do prezentacji zaprosiliśmy także klubowiczów i klubowiczki. Poznamy aktywności, które sprawdziły się w innych klubach. Oprócz prezentacji pomysłów będzie też czas na pytania i rozmowy. Uczmy się od siebie i czerpmy z tego, co w naszej społeczności najlepsze. Giełda odbędzie się 28 listopada o godz. 12.30, spotkanie poprowadzi Opiekunka KMO Jolanta Flakowska oraz Angelika Ochendowska z Pracowni Edukacji CNK.

KMO Milionerzy ze Stobiernej
Jak prowadzić klub podczas pandemii? Czy współpraca między klubowiczami, opiekunami i szkołami na odległość jest w ogóle możliwa? KMO „Milionerzy – Milion pomysłów na eksperyment” podzieli się swoim pomysłem na działanie klubów w tych trudnych czasach i pokaże, że z każdej sytuacji możemy wyciągnąć coś dobrego i zdobyć nowe umiejętności. Eksperymentowanie zdalne również jest możliwe, wystarczy dobry pomysł i plan działania!

KMO „Sercem i okiem” z Olsztyna

Jak na jednych zajęciach połączyć historię, fizykę i geografię? Czy łatwo jest zorganizować zajęcia KMO na dworze? O przykładzie interdyscyplinarnych zajęć, które można zorganizować na powietrzu i które równo angażują wszystkich uczestników, opowie klub „Sercem i okiem” (KMO klas VII-VIII w SP nr 30).

KMO Międzylesie

Klub Młodego Odkrywcy z Międzylesia postawili sobie za cel uświadomienie uczniów jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Stworzyli projekt na konkurs „Badacze KMO”, w którym skupili się na temacie zanieczyszczeń powietrza. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem takiego działania? Jak wkręcić uczniów w badania? Na spotkaniu podzielą się przepisem jak prowadzić projekty badawcze w praktyce.

KMO Koło Naukowe Delta w Mońkach

KMO Koło Naukowe Delta w Mońkach specjalizuje się w programowaniu. Młodzież tworzy i prototypuje swoje pomysły, ale co najważniejsze, przekazuje swoje odkrycia i obserwacje innym. Obecnie Klub przygotowuje scenariusze zajęć z podstaw robotyki dla uczniów szkół podstawowych. Opiekunką Klubu jest Agata Szpyruk.

KMO „Binuli” i KMO ჩემი კლუბის სახელია „ნაბიჯი მეცნიერებაში

Klubowicze z Gruzji z KMO „Binuli” i KMO ჩემი კლუბის სახელია „ნაბიჯი მეცნიერებაში opowiedzą czym jest dla nich bycie w KMO. Na spotkaniu przedstawią projekt „Ucz się i nauczaj”, w ramach którego bardziej doświadczeni członkowie klubu włączają w działanie młodszych uczniów. Daje im to okazję do dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami i zainteresowaniami.

Data dodania: 28.11.2020 Autor: KMO