Aktualności

Konferencja Pokazać - Przekazać

Wywiady, interaktywne wykłady, eksperckie webinary, warsztaty, gorące dyskusje, giełda inicjatyw – wszystko wyłącznie online. Tak zapowiada się tegoroczna konferencja Pokazać – Przekazać pod hasłem „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”. Rozpocznie się dyskusją panelową „Lekcja pandemii” - 2 lipca o godz. 19 na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze względu na pandemię PP została przeniesiona do świata wirtualnego. Potrwa od początku lipca do końca sierpnia. Została podzielona na trzy etapy różniące się intensywnością działań, czasem trwania oraz zaangażowaniem odbiorców.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza do uczestnictwa wszystkich interesariuszy edukacji: rodziców, nauczycieli, dyrektorów, edukatorów, samorządowców, przedstawicieli III sektora i uczniów. Hasło konferencji brzmi „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”. Rozszerzona o nowe role i zdania, jakie przypadły rodzicom, uczniom i nauczycielom, ale i o nowoczesne narzędzia i technologie, z których korzystali i powinni nadal korzystać w procesie uczenia (się).

 

 

 

 

 

 

 

 

Refleksja nad zdalną edukacją – czyli próba zrozumienia, co się wydarzyło w ostatnich trzech miesiącach – to pierwszy etap konferencji i element szerszego spojrzenia. Punktem odniesienia do wszystkich działań podczas konferencji będzie dyskusja dotycząca redefinicji funkcji szkoły. Uczestnicy spróbują ją zaprojektować na nowo. Zanim to nastąpi będą eksplorować trzy obszary, które zidentyfikowaliśmy jako wymagające rekonstrukcji: relacje i role, jakie w społeczności szkolnej pełnią uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy; metody pracy i sposoby uczenia i uczenia się oraz narzędzia i zasoby edukacyjne, którymi dysponujemy.

Udział w PP2020 online jest bezpłatny. Na webinary (w lipcu), warsztaty (w sierpniu) oraz finał konferencji (26.08) trzeba się rejestrować.

 

Panel inaugurujący konferencję odbędzie się 2 lipca o godzinie 19.00 – streaming wydarzenia na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Link do transmisji: https://youtu.be/B1mx0CCp9Po

 

Zapraszamy na stronę wydarzenia i fanpage na Facebooku.

Data dodania: 30.06.2020 Autor: KMO Data wydarzenia: 02.07.2020 Miasto: on-line