Szanowni Państwo,
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych (WNST) Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (SMCEBI) zapraszają na konferencję dydaktyczną:
Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie,
czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO) – spotkanie III
Badaj, dociekaj, eksperymentuj
WIRTUALNIE
Podczas wykładów interaktywnych, warsztatów eksperymentalnych i szkoleń przedstawione zostaną narzędziami dydaktyczne i formy działań, które można wykorzystywać zarówno podczas nauczania zdalnego jak i tradycyjnego.
Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zaplanowane zostały zajęcia dla wszystkich zainteresowanych oraz warsztaty dedykowane: dla nauczycieli nauk przyrodniczych oraz nauk ścisłych jak również nauczycieli innych przedmiotów na każdym poziomie nauczania.
Zajęcia poprowadzą wykładowcy-praktycy z Uniwersytetu Śląskiego jak również nauczyciele-entuzjaści, trenerzy Centrum Nauki Kopernik i opiekunowie Klubów Młodego Odkrywcy zarówno ze Śląska jak i innych części Polski. Zajęcia w języku angielskim poprowadzone zostaną przez wykładowców z zagranicy uczestniczących w projekcie pROBOT, który prowadzony jest na WNST UŚ.
Zajęcia prowadzone będą na platformie ZOOM. Z myślą o uczestnikach konferencja została zaplanowana w godzinach popołudniowych (od 17:00) w dniach 22-25 czerwca 2020 oraz w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2020, w godzinach zarówno przedpołudniowych (od 10:30) jak i popołudniowych (od 16:00).
Aby wziąć udział w wybranych zajęciach należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie:
https://formularze.us.edu.pl/site/index/353
Formularze są już aktywne.
Po poprawnym zalogowaniu na zajęcia, zostanie wysłana wiadomość e-mail na wskazany adres. Wiadomość jest potwierdzeniem rejestracji, zawiera informacje dotyczące RODO oraz link i niezbędne ID wraz z hasłem umożliwiającym zalogowanie się na wybrane zajęcia na platformie ZOOM.
Uwaga: Na każde zajęcia należy zalogować się oddzielnie (wypełnić właściwy formularz z tytułem i czasem wybranych zajęć)! Liczba miejsc na niektóre zajęcia jest ograniczona!
Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału, jeśli wezmą udział w co najmniej trzech wybranych przez siebie zajęciach. Zaświadczenia przesłane zostaną drogą elektroniczną po zakończeniu wszystkich zajęć w ramach konferencji.
Harmonogram oraz opis zajęć i wykładowców znajdują się na stronie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
Serdecznie zapraszamy!
Z wyrazami szacunku
w imieniu Organizatorów
dr Aneta Szczygielska-Łaciak
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Uniwersytet Śląski