Aktualności

Galaktyka kobiet - Kosmiczne dziewczyny: rozwój i kariera w nauce

W imieniu Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej w Polsce (ESERO - Polska), gorąco zapraszamy na spotkanie z kosmicznymi ekspertkami w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Spotkanie odbędzie się 17 września, o godzinie 15:00

Celem Galaktyki kobiet  jest zainteresowanie młodych osób tematyką kosmiczną, nowymi technologiami i zawodami przyszłości. To wydarzenie kierujemy przede wszystkim do dziewcząt, ponieważ wciąż stanowią mniejszość w zawodach technicznych i naukach ścisłych. Chcemy wyrównać szanse, by były dziedzinami, w których dziewczyny czują się równie swobodnie jak chłopaki. Uczennicom szkół średnich i studentkom staramy się pokazać, że każda z nich ma prawo, a także możliwość wyboru tego, co ją interesuje, i czym chce się zająć zawodowo. Chcemy wesprzeć młode dziewczyny w śmielszym podejmowaniu decyzji. Nie dokonamy tego bez Państwa – nauczycielek i nauczycieli. Przyprowadźcie swoje uczennice na Galaktykę kobiet.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy przy pomocy formularza

Znajdziecie nas również w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wydarzeniu

Oraz na stronie Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej w Polsce, ESERO-Polska

Nasze ekspertki:

Aleksandra Hamanowicz – doktorantka astrofizyki w Europejskim Obserwatorium Południowym, międzynarodowej organizacji budującej największe i najnowocześniejsze teleskopy na świecie oraz zarządzającej obserwatoriami astronomicznymi w Chile.

Barbara Wajnchold – Magister inżynier inżynierii materiałowej i doktor nauk fizycznych, specjalizująca się w fotonice; jej możliwościach aplikacyjnych i przestrzeniach do wykorzystania, a w szczególności technologiach światłowodów specjalnych.

Estera Kot – zaczyna doktorat w Zakładzie Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, gdzie będzie zajmować się wspomaganiem leczenia guzów mózgu na potrzeby Zakładu Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Skończyła elektrotechnikę i informatykę na Wydziale Elektrycznym PW.

Martyna Wietecha – specjalistka ds. teledetekcji hiperspektralnej w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Odpowiada za przetwarzanie i analizę obrazów satelitarnych oraz lotniczych, a także hiperspektralne pomiary terenowe.

Monika Osiak – od października br. studentka drugiego roku informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Członkini Geek Girls Carrots, gdzie odpowiada za tworzenie tekstów i pomoc przy organizacji warszawskich meetupów (spotkań ludzi połączonych zainteresowaniami, pasją lub wykonywaną pracą).

Weronika Woińska – uczy się w Akademia High School, gdzie realizuje program matury międzynarodowej A-Level, by w przyszłości studiować w Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych. Była członkinią zespołu, który zdobył III miejsce w polskim finale Europejskiego Konkursu CANSAT 2018.

Galaktyka kobiet to okazja poznania interesujących kobiet zaangażowanych w świat nauki i technologii. Kobiet twórczych mających nieszablonowe podejście do pracy. Sprawdzimy, co nas motywuje, jak wyglądają początki, kiedy poszukujemy swojej drogi i dokonujemy wyborów, wreszcie – jak pokierować swoim rozwojem zawodowym. Z naszymi ekspertkami, będziemy rozmawiać o tym, jak zrealizować marzenia o studiach na prestiżowej uczelni w Stanach Zjednoczonych, o światłowodach i ich różnorodnym zastosowaniu, o satelitarnych obserwacjach lasów, o programowaniu, o technologiach w leczeniu guza mózgu czy o obserwacjach gazu w odległych galaktykach. Wszystko w otwartej formie, w kawiarnianej atmosferze. Z każdą z ekspertek będzie można osobiście porozmawiać, stawiać pytania i wspólnie szukać odpowiedzi.

Data dodania: 05.09.2018 Autor: KMO Data wydarzenia: 17.09.2018 Miasto: Warszawa