Aktualności

Zaproś Naukobus - start zapisów

Otwieramy zgłoszenia dla Klubów Młodego Odkrywcy chętnych do przyjęcia w swojej szkole wystawy objazdowej Naukobus. Termin upływa 9 września!

Już po raz trzeci Kluby Młodego Odkrywcy, otrzymały możliwość zaproszenia do swoich Szkół wystawy mobilnej Naukobus. Do tej pory wystara odwiedziła m.in. Kluby z OsiecznejBrdowa, Korfantów.  Więcej o wizytach w materiale: Naukobus.

Na szkoły w których działa Klub Młodego Odkrywcy czeka :

Warsztat dla Rady Pedagogicznej

Podczas 4 godzinnego spotkania przybliżamy nauczycielom zarówno koncepcję wystawy mobilnej, jak i ideę interaktywnych, interdyscyplinarnych eksponatów, wspierając szkołę w przygotowaniu się na przyjęcie wystawy. Warsztat organizowany jest na kilka tygodni przez przyjazdem wystawy

Wizyta wystawy objazdowej „Naukobus”

Naukobus, którego możecie zaprosić do swojej szkoły to wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik. Liczy ona około 20 interaktywnych eksponatów, które staną w Waszej szkole na dwa dni. Zostały one skonstruowane tak, by zachęcać do aktywności wszystkie grupy odbiorców – angażują dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej, młodzież oraz dorosłych. Przy każdym eksponacie znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanego zjawiska, a dodatkowych informacji udzielą obecni na wystawie animatorzy.

Co trzeba zrobić by zaprosić Naukobusa do swojej szkoły:

  • być zarejestrowanym Opiekunem Klubu Młodego Odkrywcy
  • uzyskać zgodę Dyrekcji na zaproszenie wystawy
  • zapisać się na wydarzenie (klikając napis „ZAPISZ SIĘ” w prawej strony)
  • przygotować plan organizacji wizyty wg załączonego formularza i wysłać go do na adres kmo@kopernik.org.pl

Termin zgłoszeń upływa 9 września.

Z osobami które wyślą swoje projekty, skontaktujemy się to 17 września.

Formularz do pobrania: Naukobus – projekt wizyty

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 29 grudnia 2017 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2018. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus”.

Data dodania: 20.08.2018 Autor: KMO Data wydarzenia: 20.08.2018 Miasto: cała Polska Zapisz się