Aktualności

ESERO-Polska, poszukuje ambasadorów, bo kosmos też chce mieć prawo głosu!

Jeśli jesteś osobą zajmującą się na co dzień edukacją (szkolną bądź nieformalną), nauką, szeroko pojętą inżynierią, realizujesz ciekawe projekty/lekcje/etc. oraz na sercu leży Ci popularyzacja zagadnień związanych z edukacją kosmiczną - ESERO szuka właśnie Ciebie.

Poszukujemy osób zajmujących się edukacją, nauką lub inżynierią oraz realizujących projekty edukacyjne. Celem jaki nam przyświeca jest uwzględnianie w działaniach ESERO-Polska różnych punktów widzenia oraz pogłębienie kontaktu między ESERO a edukator(k)ami oraz osobami „zajmującymi się kosmosem” zawodowo. Pragniemy pokazać odbiorcom naszych działań różne perspektywy i podejścia do tematów edukacyjnych, naukowych i technologicznych. To pozwoli na wyszukanie najlepszej metody przekazywania wiedzy, czy ciekawych materiałów uczniom i uczennicom. Każdy jest inny i wymaga różnego podejścia, dlatego warto wypracowywać wspólnie zróżnicowane rozwiązania i materiały edukacyjne. W ten sposób stworzymy bazę pomysłów i aktywności dostępnych dla szerokiego grona edukator(ów)ek. Chcemy tworzyć społeczność i wymieniać się dobrymi praktykami podczas przygotowywania materiałów oraz projektów dla uczniów i uczennic. Jeśli jesteś zainteresowany choć częścią z tych aktywności to zapraszamy do aplikowania na ambasadora ESERO-Polska.

Celem programu ambasadorskiego jest uwzględnienie w działaniach ESERO-Polska różnych punktów widzenia oraz pogłębienie kontaktu między ESERO a edukator(k)ami oraz osobami „zajmującymi się kosmosem” zawodowo. Pragniemy pokazać odbiorcom naszych działań perspektywę osób doświadczonych w:

 • praktyce edukacyjnej, wykorzystujących kontekst kosmiczny, nowe technologie czy też konstruowanie jako kluczowe elementy swoich działań, a może również zaangażowanych w projekty uczniowskie,
 • pracy naukowej, podczas której poruszają zagadnienia, mogące sprawdzić się jako idealne narzędzia w rękach nauczycieli/ek podczas rozbudzania pasji swoich podopiecznych,
 • projektach studenckich, w ramach których zdobyły one już umiejętności i wiedzę pozwalające im śmiało być specjalist(k)ami w danych obszarach,
 • inżynierskich wyzwaniach oraz rzeczywistości pracy w dynamicznie rozwijającym się w Polsce sektorze kosmicznym, i mogące podzielić się doświadczeniami oraz refleksjami związanymi ze swoją pracą.

Co możesz zyskać:

 • Finansowanie działalności na poziomie 3000 zł rocznie
 • Preferencyjny dostęp do wydarzeń ESERO-Polska (wykłady, warsztaty), oraz zasobów (np. pudełka edukacyjne)
 • możliwość uczestniczenia w szkoleniach trenerskich Centrum Nauki Kopernik
 • Formalna kwalifikacja jako trenerów/mówców podczas wydarzeń ESERO-Polska
 • Pomoc ESERO przy organizacji autorskich wydarzeń edukacyjnych o tematyce kosmicznej
 • Kwantyfikowalny rozwój zawodowy

Czego będziemy oczekiwać:

 • Pięć wystąpień (warsztaty, bądź wykłady) rocznie na szkolnych/publicznych wydarzeniach o tematyce kosmicznej
 • Wytworzenie jednego zasobu edukacyjnego rocznie (np. scenariusza lekcji; do zatwierdzenia i rozpowszechniania przez biuro ESERO-Polska)
 • Udział w corocznym spotkaniu Komitetu Doradczego (Advisory Committee) ESERO-Polska

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie ESERO-Polska

 

Data dodania: 04.07.2018 Autor: KMO