Oprócz podsumowania dwuletniej działalności KMO w Gruzji i zarysowania planów rozwoju Programu na kolejny rok, uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach z kreatywności oraz pisania wniosków grantowych. W programie konferencji znalazł się również czas na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pracy w klubach, a uczestniczące w polskim Forum opiekunki klubów z Telavi i Rustavi opowiedziały o swojej wizycie w Warszawie.
Na otwarciu Forum obecny byli m.in. przedstawiciel krajowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (Teacher’s House) oraz rektor Ilia State University, uczelni która od 2012 roku współpracuje z nami przy organizacji pikniku naukowego w Tbilisi, a od dwóch lat koordynuje Program gruzińskich Klubów Młodego Odkrywcy.
Kluby działają poza granicami Polski już od wielu lat. Oprócz Gruzji także na Białorusi i w Ukrainie. W tym roku do tej grupy dołączy Litwa –już wkrótce podpisujemy umowę o współpracy z Uniwersytetem Witolda Wielkiego w Kownie. W sumie poza Polską działa już ponad sto klubów.
fot. Ilia State University