Aktualności

KMO w Centrum

Relacja ze spotkania szkoleniowego opiekunów KMO

Na początku marca do Waszych skrzynek zawitała wiadomość o spotkaniu szkoleniowym „KMO w Centrum”. Nie spodziewaliśmy się takiej liczby zgłoszeń – radość mieszała się z trudnym zadaniem wybrania ostatecznej, grupy opiekunów. Mimo tego jesteśmy wdzięczni za każdą wiadomość – wszystkie były wyjątkowe, a ich autorzy zostali zapamiętani.

Koniec końców na „KMO w Centrum” zaprosiliśmy grupę 22 opiekunów z 15 różnych miejscowości z całej Polski. Program wydarzenia obfitował w praktyczne warsztaty o wymiarze interdyscyplinarnym, pozwalając dobrze poznać możliwości Centrum Nauki Kopernik i przy okazji dobrze się zintegrować i poznać.  Badaliśmy różnicę między doświadczeniem i eksperymentem oraz zastanawialiśmy się, na czym polega proces uczenia się. Zgłębialiśmy tajniki atrakcyjnego, dobrze przygotowanego i poprowadzonego pokazu naukowego. Szukaliśmy pomysłów na różne formy współpracy nauczycieli z naukowcami. Uczyliśmy się też, w jaki sposób przekonać chwilami nieprzekonywalny świat biznesu do wspierania i finansowania naszych projektów.

Wiele jednak byśmy w tym opisie pominęli, gdybyśmy nie wspomnieli, jak bardzo zainspirowali nas opiekunowie i ile się od nich nauczyliśmy. Cieszymy się także na myśl o zawiązującej się głębszej współpracy.

Dziękujemy! Będziemy informować o kolejnym takim spotkaniu.

 

 

Data dodania: 08.04.2015 Autor: kmo