Aktualności

III Forum KMO

Dziękujemy Wam za obecność!

Drodzy opiekunowie!

III Forum Klubów Młodego Odkrywcy jest już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za ogromną życzliwość, otwartość i aktywny udział w konferencji. Po raz kolejny pojawiło się mnóstwo cennych uwag i pomysłów dotyczących przyszłości programu KMO. Wierzymy, że wspólnie uda nam się je zrealizować!

Dziękujemy za to, że stworzyliście niezwykłą atmosferę, która dla nas – organizatorów wydarzenia – stanowi największą nagrodę za kilkumiesięczny okres przygotowań. Ogromne podziękowania należą się wszystkim z Was, którzy wspierali nas w tym czasie pomysłami i współtworzyli program Forum, w tym przede wszystkim panele dyskusyjne i prezentacje wspólnych projektów KMO. Doceniamy przy tym pracę Klubów, którym z różnych powodów nie udało się ich sfinalizować – nie poddawajcie się!

W III Forum KMO wzięło udział 20 gości z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Litwy. Spotkanie z nimi było szansą na lepsze poznanie warunków, w których rozwija się edukacja i komunikacja naukowa w krajach partnerskich. Co nas niezwykle cieszy, podczas tych rozmów pojawiły się bardzo konkretne pomysły na wspólne działania i wymianę doświadczeń między Klubami z Polski i zagranicy.

Na przykładzie działalności indyjskiej Fundacji Agastya, reprezentowanej podczas Forum przez pana Sai Chandrasekhar, widać, że z pozoru małe rzeczy mogą przynosić niespodziewane rezultaty – pozytywne i pożyteczne, odpowiadające realnym potrzebom społeczności. Idąc tym tropem można przyjąć, że u podstaw „sukcesu” podejmowanych działań znajdują się uniwersalne WARTOŚCI. Nawiązując do tej myśli, przygotowaliśmy warsztat, podczas którego staraliśmy się dotrzeć do fundamentów programu. Stawiając przed sobą pytanie „dlaczego właśnie KMO?” pragniemy znaleźć i nazwać wspólne wartości, bliskie sercu każdego opiekuna Klubu.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach Forum było źródłem inspiracji i motywacji do działania. Zachęcamy Was do dzielenia się z nami opiniami i pomysłami pod adresem: kmo@kopernik.org.pl.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Zespół KMO

 

 

Data dodania: 26.11.2014 Autor: kmo