KMO wymiata

Powrót

KMO Kamerlik, ze śląskiej miejscowości Czerwionka-Leszczyny, zdobył 2 miejsce w konkursie Fizyczne Ścieżki, w kategorii pokaz zjawiska fizycznego. Na żywo klubowi kibicowało kilkunastu Opiekunów uczestniczących w 2. KMO w Centrum.

Jak zwykle bardzo miło nam było gościć Was na spotkaniu Opiekunów KMO w Centrum, które tym razem było powiązane z Festiwalem Młodych Badaczy Odkrycia. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z finalistami konkursu Fizyczne Ścieżki oraz EUCYS, przejść warsztat „Myślenie o myśleniu” przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki i Małą Psychologią, a także – mamy nadzieję – zainspirować się badaniami i eksperymentami prowadzonymi przez młodzież obecną na Festiwalu.

Oczywiście kibicowaliśmy klubowi Kamerlik, prowadzonemu przez Opiekunkę KMO, Gosię Szymurę, którego praca dostała się do finałów konkursu Fizyczne Ścieżki. Kamerlik to Trzech zawadiackich młodzieńców ze Śląska. Zaprezentowali oni makietę z szybem kopalni, stacją kolejową swojej miejscowości oraz budynkiem ZSCL – szkoły, do której uczęszczają. Na makiecie o tajemniczej nazwie ZeSzyChtuLa można było śledzić ruch windy, pociągu magnetycznego i wahadła. Podobnie jak większość publiczności, żałowaliśmy, że chłopcy tylko kilka razy ze zdenerwowania wtrącili parę zdań po śląsku.

Mamy nadzieję, że sukces Kamerlika oraz doświadczenia wyniesione z tegorocznego Festiwalu zachęcą Was do podjęcia wysiłku wsparcia swoich podopiecznych w walce o nagrodę w konkursie w kolejnych latach.

Zuzanna Michalska