Aktualności

#Kopernikwdomu dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Data dodania: 23.03.2020 Autor: KMO

Dziś już wiemy, że szkoły będą zamknięte dłużej niż zakładaliśmy. W tej sytuacji Centrum Nauki Kopernik i my, zespół KMO, staramy się Wam ułatwić dostęp do naszych zasobów. Korzystajcie!

Esero-Polska: podejmij kosmiczne wyzwanie

Data dodania: 18.03.2020 Autor: KMO

Wyświetl wiadomość na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) lub zaprojektuj swoją bazę księżycową! Program ESERO-Polska prowadzi nadal otwarte dwa wyzwania, które z łatwością można prowadzić w domach: Astro Pi Misji Zero (termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 marca 2020 r.) i wyzwanie Moon Camp (termin nadsyłania zgłoszeń przedłużony do 7 maja 2020 r.).

Jesteśmy w tym razem!

Data dodania: 18.03.2020 Autor: Administrator

Hasła ostatnich miesięcy (lat) stały się rzeczywistością - uczyliśmy się do przyszłości, której nie znaliśmy. Przyszłość przyszła i tego się nie spodziewaliśmy. Jak funkcjonować, kiedy rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas? Nie wiemy, ale jesteśmy w tym razem, więc może nie będzie tak źle.

Zespół KMO znowu w trzech osobach

Data dodania: 17.03.2020 Autor: KMO

Koronawirus koronawirusem, ale dla nas 16.03 to dobry dzień, bo dołączyła do nas Sylwia. Sylwia będzie nas wspierać organizacyjnie, a także (jak wszystko wróci do normy) będzie wspierać Was przy Badaczach KMO i Pikniku.

Działania KMO w obliczu COVID-19

Data dodania: 17.03.2020 Autor: KMO

Świat stanął na głowie, a my wraz z nim, ale pomału przystosowujemy się do nowych warunków pracy. Tu dowiecie się co się zmieniło jeśli chodzi o wydarzenia KMO i jak będziemy pracować w najbliższych miesiącach.

Konstruktorzy Marzeń – tegoroczny konkurs minigrantowy rozstrzygnięty

Data dodania: 16.03.2020 Autor: Administrator

Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń na konkurs minigrantowy, w którym aplikować można było o fundusze na stworzenie i wyposażenie Warsztatu Przestrzeni Twórczej (mobilnego narzędziownika) oraz realizację projektu konstruktorskiego.

Szkolne projekty badawcze

Data dodania: 06.03.2020 Autor: Administrator

Przez dwa lata w Projekcie Szkoła Bliżej Nauki zespół z Pracowni Edukacji Centrum Nauki Kopernik testował razem z nauczycielami z Mazowsza różne narzędzia i formaty pracy. Zastanawiali się jak połączyć świat szkoły i nauki tak, aby dla obu stron była to ciekawa przygoda. O wszystkich tych doświadczeniach możecie przeczytać w publikacji wieńczącej ten projekt! 

DNA w nas i wokół nas – czy da się go zobaczyć i co w sobie kryje? warsztaty w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Zapraszamy opiekunów KMO na warsztaty podczas trwania, których przygotujecie żel agarozowy wykorzystując materiały dostępne w szkole oraz przeprowadzicie elektroforezę. Wyizolujecie DNA z materiału biologicznego. Zastosujecie szablon do przygotowania papierowego, trójwymiarowego modelu DNA. Poznacie materiały edukacyjne udostępnione w bazie danych PDB (Protein Data Bank). Przeprowadzicie także proste analizy sekwencji DNA, takimi samymi metodami, jakimi posługują się biolodzy molekularni pracujący z materiałem genetycznym.

Data wydarzenia: 17.03.2020 Miasto: Olsztyn

Metoda badawcza i praca z błędem w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Nie ma wartościowego uczenia się bez popełniania błędu. Frank Wilczek polskiego pochodzenia fizyk, laureat nagrody Nobla, powiedział: „Jeśli nie popełniasz błędów, to znaczy, że nie pracujesz nad dostatecznie trudnymi problemami, a to jest już duży błąd”. Zapraszamy opiekunów KMO do wykonywania doświadczeń metodą IBSE oraz popełniania błędów, które są szansą dla rozwoju ucznia, możliwością uzyskania informacji zwrotnej.

Data wydarzenia: 21.03.2020 Miasto: Olsztyn

Załóż projekt eTwinning. Narzędzia informatyczne z eTwinning warsztaty w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Podczas trwania zajęć uczestnik pozna, w sposób praktyczny, funkcjonalności platformy eTwinning. Omówione zostaną darmowe aplikacje i narzędzia przydatne w pracy nauczyciela. Odbędzie się prezentacja dobrych praktyk z realizacji projektów eTwinning.

kalendarz wydarzeń