Aktualności

DNA w nas i wokół nas – czy da się go zobaczyć i co w sobie kryje? warsztaty w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Zapraszamy opiekunów KMO na warsztaty podczas trwania, których przygotujecie żel agarozowy wykorzystując materiały dostępne w szkole oraz przeprowadzicie elektroforezę. Wyizolujecie DNA z materiału biologicznego. Zastosujecie szablon do przygotowania papierowego, trójwymiarowego modelu DNA. Poznacie materiały edukacyjne udostępnione w bazie danych PDB (Protein Data Bank). Przeprowadzicie także proste analizy sekwencji DNA, takimi samymi metodami, jakimi posługują się biolodzy molekularni pracujący z materiałem genetycznym.

Data wydarzenia: 17.03.2020 Miasto: Olsztyn

Metoda badawcza i praca z błędem w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Nie ma wartościowego uczenia się bez popełniania błędu. Frank Wilczek polskiego pochodzenia fizyk, laureat nagrody Nobla, powiedział: „Jeśli nie popełniasz błędów, to znaczy, że nie pracujesz nad dostatecznie trudnymi problemami, a to jest już duży błąd”. Zapraszamy opiekunów KMO do wykonywania doświadczeń metodą IBSE oraz popełniania błędów, które są szansą dla rozwoju ucznia, możliwością uzyskania informacji zwrotnej.

Data wydarzenia: 21.03.2020 Miasto: Olsztyn

Załóż projekt eTwinning. Narzędzia informatyczne z eTwinning warsztaty w Olsztynie

Data dodania: 24.02.2020 Autor: ODN Olsztyn

Podczas trwania zajęć uczestnik pozna, w sposób praktyczny, funkcjonalności platformy eTwinning. Omówione zostaną darmowe aplikacje i narzędzia przydatne w pracy nauczyciela. Odbędzie się prezentacja dobrych praktyk z realizacji projektów eTwinning.

Wkręć się!

Data dodania: 21.02.2020 Autor: Administrator

Kto chce obserwować, badać i pogłębiać rozumienie otaczających nas zjawisk? Scenariusze do budowy mini-eksponatów Centrum Nauki Kopernik tutaj do pobrania i inspiracji. Wkrętki, bo tak nazywamy te mini-eksponaty, są sposobem na deszczowe popołudnie w domu dla badaczy w każdym wieku, lekcję realizującą program (choć pewnie nie wszystkie;) i zajęcia pozaszkolne. Daj się wkręcić!

Konkurs grantowy Konstruktorzy Marzeń

Data dodania: 12.02.2020 Autor: Administrator

Znasz to uczucie, kiedy widzisz jakiś problem i zastanawiasz się co można byłoby z nim zrobić? Twój mózg uruchamia nowe procesy, aby poradzić sobie z rozwiązaniem tej drażniącej sytuacji. Chcesz, aby ten problem zniknął, przestał istnieć, bo wiesz, że można się nim zająć, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. Nie tym razem, bo ogłaszamy konkurs grantowy Konstruktorów Marzeń! 

Jak eksperymentować w KMO 21.03 w Warszawie

Data dodania: 06.02.2020 Autor: Administrator

Jak eksperymentować w KMO to 6,5-godzinne warsztaty przeznaczone dla edukatorów specjalizujących się w różnych dziedzinach i pracujących na wszystkich poziomach kształcenia. Podczas spotkania będziemy opierać się na metodzie uczenia się przez dociekanie (ang. inquiery-based learning – IBL). Nie pokażemy na nim serii wielu pomysłów, a skupimy się na metodzie badań na przykładzie jednego doświadczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać zarówno swój warsztat pracy naukowej jak i prowadzenia uczniów przez samodzielne projektowanie eksperymentów!

Data wydarzenia: 21.03.2020 - 21.03.2020 Miasto: Warszawa

Po spotkaniu Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z regionu Podlasia

Data dodania: 04.02.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

31 stycznia 2020 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się spotkanie Opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z województwa podlaskiego.

Znamy termin IX Forum KMO

Data dodania: 04.02.2020 Autor: KMO

Tegoroczne Forum odbędzie się w CNK w Warszawie, 20 - 21 listopada. Prosimy o rezerwacje terminu :)

Data wydarzenia: 20.11.2020 - 20.11.2020 Miasto: Warszawa

Znamy Kluby, które przyjadą na 24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik!

Data dodania: 31.01.2020 Autor: Administrator

Na stanowisku KMO podczas Pikniku Naukowego będzie można wykonać szereg doświadczeń, które z różnych stron przedstawią globalne procesy klimatyczne, ich wpływ na człowieka i wpływ człowieka na nie. Zastanawiacie się co to za zależności? Koniecznie nas odwiedźcie!

"Jak zorganizować piknik naukowy": spotkanie Opiekunów z Mazowsza

Data dodania: 28.01.2020 Autor: KMO

Drodzy Opiekunowie z Mazowsza, widzimy się w sobotę 1 lutego, przed Centrum Konferencyjnym Kopernika, o godzinie 10

Data wydarzenia: 01.02.2020 - 01.02.2020 Miasto: Warszawa

kalendarz wydarzeń