Aktualności

Propozycje partnerów i CNK dla KMO

Data dodania: 04.12.2020 Autor: KMO

Partnerzy Programu Klub Młodego Odkrywcy oraz Centrum Nauki Kopernik oferują wiele programów, które mogą wzbogacić działalność klubu i pomóc się rozwijać klubowiczom i Opiekunom. Sprawdźcie sami.

KMO ma 18 lat! – zapraszamy na film

Data dodania: 04.12.2020 Autor: KMO

Projekt Klub Młodego Odkrywcy powstał w 2002 roku z inicjatywy Janusza Laski i Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego. Był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy podczas zajęć pozalekcyjnych wykonywali eksperymenty i doświadczenia naukowe, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. W tej chwili to program obejmujący zasięgiem ponad 900 klubów w kilku krajach. Poznajcie jego historię, zobaczcie, jak działa obecnie i czym jest dla osób z nim związanych.

Gala finałowa konkursu Nauka dla Ciebie

Data dodania: 30.11.2020 Autor: KMO

Czy człowiek przewodzi prąd? To pytanie zada sobie Kasia na gali finałowej konkursu Nauka dla Ciebie. Czy uda się znaleźć odpowiedź? Przekonamy się 3 grudnia o godzinie 16.30.

Data wydarzenia: 03.12.2020 - 03.12.2020 Miasto: Online

IX Forum KMO - Giełda Inicjatyw

Data dodania: 28.11.2020 Autor: KMO

Giełda Inicjatyw to miejsce, gdzie wymienimy się doświadczeniami i dobrymi praktykami. W tym roku będzie wyjątkowo, bo do prezentacji zaprosiliśmy także klubowiczów i klubowiczki. Poznamy aktywności, które sprawdziły się w innych klubach. Oprócz prezentacji pomysłów będzie też czas na pytania i rozmowy. Uczmy się od siebie i czerpmy z tego, co w naszej społeczności najlepsze. Giełda odbędzie się 28 listopada o godz. 12.30, spotkanie poprowadzi Opiekunka KMO Jolanta Flakowska oraz Angelika Ochendowska z Pracowni Edukacji CNK.

IX Forum KMO - linki i instrukcje techniczne

Data dodania: 24.11.2020 Autor: KMO

Podczas konferencji online łatwo się zagubić między wydarzeniami. W tym artykule znajdziecie wszystkie linki do ogólnodostępnych wydarzeń IX Forum KMO. Informacje o warsztatach, na które obowiązywały zapisy, wysyłamy bezpośrednio do zarejestrowanych osób. IX Forum KMO online jest wydarzeniem międzynarodowym z tłumaczeniami pomiędzy językiem polskim a gruzińskim, ukraińskim i angielskim - sprawdźcie ważne informacje techniczne z nimi związane.

Miły telefon z Kopernika

Data dodania: 12.11.2020 Autor: KMO

Dzień dobry, dzwonię z Kopernika. Co słychać w Waszym klubie? Działa czy czeka na lepsze czasy? Czy możemy w czymś pomóc? Rozpoczęliśmy telefoniczne "Badanie potrzeb i aktywności Opiekunów KMO".

Razem na IX Forum KMO

Data dodania: 04.11.2020 Autor: KMO

Zapraszamy na IX Forum KMO – zupełnie inne niż dotąd. Online, w pandemii, w wirze wielkich wydarzeń i zmian, kiedy zastanawiamy się, co przyniesie przyszłość i jak przygotować na nią dzieci i uczniów. W tym burzliwym czasie KMO obchodzi swoje 18. urodziny. Przy tej okazji przyjrzymy się czynnikom, które budują trwałość i odporność naszej społeczności. Tegoroczne Forum odbędzie się pod hasłem RAZEM. Stworzy możliwość bycia Razem, uczenia się Razem i świętowania Razem wszystkim Opiekunom, klubowiczom i klubowiczkom, partnerom instytucjonalnym oraz reprezentantom i reprezentantkom KMO z zagranicy.

Data wydarzenia: 26.11.2020 - 26.11.2020 Miasto: online

Regiony KMO - Opiekunowie i kluby w społecznościach lokalnych

Data dodania: 04.11.2020 Autor: KMO

Konkurs na dofinansowanie działań rozwijających i wzmacniający społeczność KMO w Polsce

Data wydarzenia: 04.11.2020 - 04.11.2020 Miasto:

Wizytówki klubów na IX Forum KMO

Data dodania: 03.11.2020 Autor: KMO

Forum KMO to przestrzeń, gdzie można nawiązać współpracę, poznać kogoś ciekawego - nie inaczej będzie podczas tegorocznego IX Forum KMO. Każdy opiekun i opiekunka może pokazać swój klub poprzez WIZYTÓWKĘ, która będzie wyświetlana przed warsztatami na Forum. Wystarczy wypełnić krótki formularz - zajmie to 1 minutę! - a my na jego podstawie przygotujemy wizytówkę i zaprezentujemy ją razem z wizytówkami innych klubów w dniu 28 listopada.

Jak działacie w semestrze zimowym?

Data dodania: 21.10.2020 Autor: KMO

Od wielu miesięcy sytuacja w szkołach, bibliotekach czy domach kultury jest trudna i niestabilna. Chcielibyśmy wiedzieć, jak epidemia COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie Klubów Młodego Odkrywcy. Dajcie nam znać poprzez ankietę, czy i w jaki sposób działacie. Ankieta będzie aktywna do 25 października.

kalendarz wydarzeń