Aktualności

Działaj świadomie w szkole i w sieci - warsztaty dla młodzieży

Data dodania: 31.07.2020 Autor: KMO

W ramach konferencji Pokazać – Przekazać 2020 odbędą się dwa warsztaty wyłącznie dla młodzieży. Jeden z nich dotyczy samorządności uczniowskiej (17 sierpnia), drugi działania algorytmów i sztucznej inteligencji (19 sierpnia).

Data wydarzenia: 17.08.2020 Miasto: on-line

Wykład „Szkoła w obliczu próby” – konferencja Pokazać - Przekazać

Data dodania: 27.07.2020 Autor: KMO

Prof. Sylwia Jaskuska (UAM, Poznań) wspólnie z dr Anetą Gop (CNK/PPK) osnują wykład wokół ważnych pytań dotyczących szkoły m.in. Jak szkoła poradziła sobie z wyzwaniami, które przed nią postawiono? Jakie wynikają z tego prognozy na przyszłość? Czym w ogóle jest szkoła? Prelegentki zaproszą do dyskusji wokół tych zagadnień odnosząc się do wyników badań prowadzonych na grupach nauczycieli, uczniów i rodziców, a także do doświadczeń uczestników pierwszej części konferencji Pokazać – Przekazać 2020.

Data wydarzenia: 30.07.2020 Miasto: on-line

Początek wakacji z opiekunami KMO z woj. mazowieckiego

Data dodania: 03.07.2020 Autor: KMO

2 lipca zorganizowaliśmy trzecie spotkanie z opiekunami KMO z województwa mazowieckiego, po raz pierwszy w wersji on-line. W spotkaniu uczestniczyło 14 opiekunów.

Konferencja Pokazać - Przekazać

Data dodania: 30.06.2020 Autor: KMO

Wywiady, interaktywne wykłady, eksperckie webinary, warsztaty, gorące dyskusje, giełda inicjatyw – wszystko wyłącznie online. Tak zapowiada się tegoroczna konferencja Pokazać – Przekazać pod hasłem „Szkoła: rzeczywistość rozszerzona”. Rozpocznie się dyskusją panelową „Lekcja pandemii” - 2 lipca o godz. 19 na kanale YouTube Centrum Nauki Kopernik.

Data wydarzenia: 02.07.2020 Miasto: on-line

Spotkanie Opiekunów KMO z Mazowsza

Data dodania: 26.06.2020 Autor: KMO

Zapraszamy na spotkanie opiekunów KMO z województwa mazowieckiego. Podobnie jak przy poprzednich spotkaniach dajemy Wam przestrzeń do wymiany dobrych praktyk - Agnieszka Miller opowie nam o kulisach organizacji festiwalu nauki on-line w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Legionowie. Chcemy także dowiedzieć się, co u Was słychać i zapowiemy program projektów badawczych dla mazowieckich KMO (z dofinansowaniem i wsparciem eksperckim) na nadchodzący rok szkolny.

Data wydarzenia: 02.07.2020 Miasto: Warszawa

Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie…

Data dodania: 17.06.2020 Autor: SMCEBI

Konferencja online dla nauczycieli: Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO) – spotkanie III Badaj, dociekaj, eksperymentuj WIRTUALNIE

Data wydarzenia: 22.06.2020 - 22.06.2020 Miasto: on-line

Konkurs "Na wakacjach spotkałem matematykę"

Data dodania: 17.06.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ogłasza konkurs „Na wakacjach spotkałem matematykę”.

Eksperymentuj bezpiecznie - otwarcie CNK

Data dodania: 09.06.2020 Autor: KMO

10 czerwca udostępnione zostaną Wystawy, dzień później powrócą pokazy w Planetarium. Działania będą tak samo ciekawe jak dawniej, ale prowadzone z ograniczeniami i nowymi rozwiązaniami – najważniejsze jest bezpieczeństwo gości i pracowników.

Spotkania trenerów partnerów regionalnych KMO

Data dodania: 08.06.2020 Autor: KMO

Trenerzy KMO związani z partnerami regionalnymi programu współtworzą KMO i budują jego zasoby w swoich województwach. Na przełomie maja i czerwca przeprowadziliśmy szkolenie on-line dla trenerów ugruntowujących umiejętności trenerów z zakresu planowania, tworzenia i prowadzenia szkoleń zgodnych z założeniami KMO.

Data wydarzenia: 27.05.2020 - 27.05.2020 Miasto: Warszawa

Nauka dla Ciebie - konkurs dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych

Data dodania: 07.06.2020 Autor: KMO

Do 19 czerwca została przedłużona rejestracja drużyn do III edycji konkursu Nauka dla Ciebie. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie i przeprowadzenie lekcji on- line w oparciu o pomoc edukacyjną, którą można wykonać samodzielnie w domu. Konkurs jest realizowany wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Nauka dla Ciebie.

kalendarz wydarzeń