Sieć KMO

Partner strategiczny

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności działa od 2000 roku. W Polsce programy Fundacji koncentrują się na obszarach wiejskich i w małych miastach. Fundacja realizuje programy w trzech głównych obszarach tematycznych: edukacji, rozwoju społeczności lokalnych oraz dzielenia się polskim doświadczeniem w zakresie transformacji z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

Dotychczas Fundacja przeznaczyła na działalność programową 288 milionów dolarów. Pozwoliło to m.in. na sfinansowanie ponad 22 000 lokalnych projektów, a także 35 000 stypendiów, szkoleń dla 200 000 nauczycieli oraz 35 000 liderów i pracowników organizacji pozarządowych.

Projekt Klubów Młodego Odkrywcy w latach 2002-2005 finansowany był przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu „Równać Szanse”. Jego pomysłodawcą i realizatorem było Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe Wolności. W efekcie powstało kilkadziesiąt Klubów Młodego Odkrywcy na terenie całej Polski. Od 2009 roku rolę koordynatora Klubów Młodego Odkrywcy pełni Centrum Nauki Kopernik, a Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia. W 2012 roku Centrum Nauki Kopernik zawarło porozumienie z Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności, mające na celu rozwijanie i promowanie inicjatywy Klubów Młodego Odkrywcy. Jest ono efektem kilkuletniej, partnerskiej współpracy pomiędzy obiema instytucjami na rzecz nowoczesnej edukacji i wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia.

Partner strategiczny

Partnerzy regionalni

Politechnika Wrocławska

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

Uniwersytet w Białymstoku 

Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

Partnerzy regionalni

Partner ds. rozwoju programu KMO za granicą

Partner ds rozwoju programu KMO za granicą

Fundacja HumanDoc

Fundacja HumanDoc została powołana w celu edukacji i działania na rzecz rozwiązywania problemów globalnych.
Przez 10 ostatnich lat z powodzeniem zrealizowała liczne interdyscyplinarne projekty, których wspólnym mianownikiem jest wsparcie społeczeństw, wyrównywanie szans i działanie w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu złożonymi, wieloetapowymi projektami, które realizuje przy wsparciu doświadczonych ekspertów, którzy podzielają wspólne z nią wartości.

Jako partner CNK rozwija program KMO w krajach Partnerstwa Wschodniego. Od 2018 r. we współpracy z Ilia State University prowadzi działania w Gruzji. Obecnie działa tam już samodzielnie prawie 200 klubów. Od 2020 r. współpracuje również z instytucjami w Ukrainie (Lviv Open Lab i Science Centre Ternopil), gdzie powstało ponad 40 klubów. Od 2020 roku przy wsparciu Jinishian Memorial Foundation (JMF) program KMO rozwija się także w Armenii.

Wymienione działania są współfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse i Fundacji Civis Polonus, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Od 2022 roku współpracujemy również ze stowarzyszeniem Scientifica w Rumunii, a po przerwie spowodowanej wojną domową, wracamy do współpracy z partnerami w Etiopii – Uniwersytetem w Mekelle

Partner ds. rozwoju programu KMO za granicą

Partnerzy zagraniczni

Jinishian Memorial Foundation

Mekelle University

Kallamino Special High School

Ilia State University

Oficina del Historiadorde La Ciudad de La Habana

Scientifica

Lviv Open Lab

Centrum Nauki Tarnopol

Mała Akademia Nauk Ukrainy

Partnerzy zagraniczni

Partnerzy ogólnopolscy

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem społecznym, którego głównym celem jest wspieranie pasji i zainteresowań uczniów w ramach Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym. Fundusz Stara się budować więzi między środowiskiem naukowym a szkolnym. Co roku umożliwia ok. 500 młodym ludziom nieodpłatny udział w obozach, warsztatach, seminariach i stażach badawczych organizowanych przez najlepsze uniwersytety i placówki badawcze w Polsce. Zajęcia dla uczniów prowadzi każdego roku ok. 300 pracowników naukowych, doktorantów i studentów. Wszyscy oni są wolontariuszami! Po 35 latach pracy ponad połowa współpracowników organizacji to absolwenci Programu.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to organizacja, która umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty. PNWM dotuje różnorodne spotkania młodzieży – od warsztatów teatralnych przez międzyszkolne projekty ekologiczne po mecze hokeja na trawie. Dla organizatorów tych spotkań – nauczycieli lub animatorów – PNWM przeprowadza szkolenia i konferencje oraz wydaje publikacje. 
Organizacja została utworzona w 1991 roku przez rządy Polski i Niemiec równocześnie z podpisaniem traktatu dobrosąsiedzkiego. Od początku istnienia PNWM, dzięki jej wsparciu, zrealizowano ponad 70 tys. projektów, w których udział wzięło ponad 2,8 mln uczestników.

Szkoła Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Szkoła Edukacji powstała w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Uniwersytetem Warszawskim. Głównym inicjatorem powstania i fundatorem Szkoły była i jest do tej pory PAFW. Organizacją prowadzącą Szkołę Edukacji jest specjalnie w tym celu powołana Fundacja Dobrej Edukacji (FDE), która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku – również z inicjatywy PAFW.

Od początku istnienia Szkole Edukacji i jej zespołowi przyświecała podstawowa myśl: wspieranie i promowanie rozwoju edukacji oraz działanie na rzecz poprawy jakości edukacji, a także działanie na rzecz poprawy jakości kształcenia oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Wyszukiwanie
Klub Młodego Odkrywcy
Przegląd prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookie, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i pełnią takie funkcje, jak rozpoznawanie użytkownika po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla niego najbardziej interesujące i przydatne.