KMO w CNK - plany na lato i jesień

Powrót

Podczas gdy opiekunowie KMO pomału szykują się do wakacji, nowy zespół Klubów w Pracowni edukacji w CNK nabiera wiatru w żagle

Liczba klubów rośnie jak na drożdżach, przybywa aktywnych opiekunów organizującycych festiwale regionalne i dzielących sie doświadczeniami efektywnej edukacji, a klubowicze ciągle z tą samą pasją zmieniają swoje klasy i szkoły. Zarówno marka Kopernika, jak i naszego programu zobowiązuje, dlatego pracujemy nad tym, aby jak najlepiej wspierać działania opiekunów klubów i pomagać im w rozwoju. Oto co zaplanowaliśmy na następny kwartał.

Nowa strona internetowa KMO

Nasza strona jest nienajgorsza, ale może być dużo lepsza. Zamierzamy dodać nowe rubryki - chcociażby bibliotekę, w której znajdziecie teksty i linki do ważnych pozycji poświęconych edukacji czy Who is who w Edu, czyli informacje ze zdjęciami na temat zespołu KMO w Pracowni edukacji w Koperniku, Waszych trenerów i innych osób, z którymi się kontaktujecie. Dzięki temu będzie Wam łatwiej do nas dotrzeć i zidentyfikować. Uporządkujemy nasze zasoby - przede wszystkim scenariusze doświadczeń i ich wyszukiwarkę, a na początku nowego roku szkolnego na stronie pojawi się przeszło 30 nowych. Z pewnością poprawi się też jakość i szybkość komunikacji między nami.

Karta KMO

W związku z rosnącą liczbą klubów planujemy uporządkować i opracować nowe zasady działania. Przygotowujemy tzw. "Kartę KMO", w której wytłumaczymy czym jest klub, na jakich zasadach działa i kiedy możemy nazwać go liderem, kiedy aktywnym, początkującym oraz uśpionym. W Karcie znajdą się również zasady ubiegania się o przyjazd animatorów CNK na piknik, indywidualnej wizyty trenera Edu czy zapisów na KMO w Centrum bądź Forum, a także reguły ubiegania sie o patronat CNK. Jeszcze w czerwcu poprosimy Was o wypełnienie ankiety, którą wyślemy do wszystkich klubów jakie mamy w bazie. Nie zdziwcie się też, jak nasz pracownik zgłosi się do Was w lecie i zada kilka pytań porządkujących.

Duża karta KMO

Równolegle pracujemy nad "Dużą kartą KMO", czyli umową regulującą zasady współpracy pomiędzy CNK / KMO, a partnerami programu, chętnymi do opieki nad klubami w regionach. Zjazd na szczycie już w lipcu. Jeśli znacie instytucję bądź organzację, zainteresowaną współpracą z CNK przy KMO, przekażcie jej, że czekamy na kontakt.

KMO w Centrum i Forum KMO

Planujemy 3. KMO w Centrum, które odbędzie się w sierpniu i czas już najwyższy, żeby zabrać się za organizację Forum. Na Forum zaprezentujemy się w pełnym składzie, to znaczy - koordynatorka Zuzanna Michalska, specjalista do spraw edukacyjnych, który niedługo do nas dołączy oraz specjalistka do spraw organziacyjnych i finansowych - Monika Borecka.

Szkolenia, konkursy i webinaria

Na jesieni będzie się działo dużo i ciekawie. Do wyboru będą szkolenia, szczególnie polecamy te z metodologii KMO, konkurs Mistrzowie KMO, pierwsze webinaria... i pewnie jeszcze coś wymyślimy.

Wszystkich, którzy niepokoili sie naszym milczeniem uspokajamy - żyjemy i mamy się coraz lepiej. Zapraszamy do kontaktu - czytajcie newsletter, wchodźcie na stronę, dołączcie do prężnej grupy na Facebooku "Opiekunowie KMO". W tej chwili to tam najlepiej słychać co w trawie piszczy.

Wasza koordynatorka, Zuzanna Michalska