Aktualności

Wszyscy jesteśmy Mistrzami! – webinarium

Przed nami drugie spotkanie z laureatami międzynarodowego konkursu Mistrzowie KMO. 22 lutego o godz. 18 porozmawiamy z Jakubem Krężelem – KMO „UKN Purpurowe dymy” z Piotrkowa Trybunalskiego, Narine Margaryan – KMO “Khelaci Hetazotoghner” i Anahit Khachatryan – KMO “Gitunik” z Erywania. W przyjaznej i nieformalnej atmosferze będziemy się poznawać oraz wymieniać wiedzą i pomysłami, wzajemnie się inspirując.

W czasie spotkania:

  • poznacie nagrodzone w konkursie inicjatywy,
  • posłuchacie o wyzwaniach, sukcesach i niepowodzeniach, jakie zwycięzcy napotkali podczas realizacji nagrodzonych działań;
  • znajdziecie inspiracje do dalszych aktywności z własnymi Klubowiczami;
  • poeksperymentujecie w doborowym towarzystwie;
  • będziecie mieć okazję do zaproponowania innym Opiekunom wspólnych działań.

Poznajcie naszych prelegentów – opiekunów zwycięskich klubów:

Jakub Krężel – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku chemia nauczycielska, specjalność chemia z fizyką. Ambasador Edukacji Kosmicznej w Esero Polska. Od czasów szkolnych marzył, by być nauczycielem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim na stanowisku nauczyciela chemii i fizyki, gdzie wszystko się zaczęło. Pierwszym działaniem było założenie Uczniowskiego Koła Naukowego „Purpurowe dymy”, w którym wraz z młodymi naukowcami zaczął poznawać ekscytujący świat nauk ścisłych. Jako opiekun koła sprawuje piecze nad wieloma zaproponowanymi przez uczniów projektami. Razem z nimi tworzy ciekawe pomoce naukowe, projektuje bazy księżycowe, przewiduje pogodę, a to tylko część działań. Od początku stara się przekazać uczniom myśl „Każdy głupi może wiedzieć, sedno to zrozumieć”.

Z czasem UKN Purpurowe Dymy przekształciły się w Klub Młodego Odkrywcy. Cały semestr letni roku szkolnego 2021/22 przeprowadzali projekt naukowy pt. „Badanie właściwości fizykochemicznych wód powierzchniowych ziemi piotrkowskiej”. Jego zwieńczeniem było mini sympozjum naukowe, na którym młodzi odkrywcy zaprezentowali wyniki swoich badań.

Narine Margaryan – opiekunka KMO „Khelaci Hetazotoghner” („Sprytni odkrywcy”) działającego w Khoren and Shoushanig Avedissian School w Erywaniu. Jej klub otrzymał tytuł Mistrza KMO za:

  • sposób prowadzenia eksperymentów naukowych z uczniami w różnym wieku oraz angażowanie społeczności i rodziców uczniów w działania klubu,
  • badania związane z wykorzystaniem energii słonecznej i działaniem paneli słonecznych,
  • badania związane z oczyszczaniem wody deszczowej i ponownym jej wykorzystaniem na potrzeby szkoły.

Anahit Khachatryan – opiekunka KMO „Gitunik” („Bystrzaki”) działającego w szkole nr 87 w Erywaniu. Jej klub otrzymał mistrzowski tytuł za badania nad elektromagnetyzmem oraz zdobycie pierwszej nagrody w pikniku naukowym organizowanym w Armenii.

Informacje praktyczne:

Spotkanie odbędzie się w środę 22 lutego o godz. 18.00 na Zoom.

Link do spotkania: https://us06web.zoom.us/j/82631724300?pwd=bE1mcHpLMXhvck5CdGQ4UFZaZjQ0dz09

Identyfikator spotkania: 826 3172 4300
Kod dostępu: 536706

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie. Warto zaktualizować program Zoom do najnowszej wersji, aby mieć pewność, że niezbędne opcje będą dobrze działać.

Do zobaczenia!

Data dodania: 16.02.2023 Autor: KMO Data wydarzenia: 22.02.2023 Miasto: online