Aktualności

Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia - warsztaty dla nauczycieli związane z wystawą

Wystawa „Przyszłość jest dziś” w Centrum Nauki Kopernik pomaga poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata w całej ich złożoności. W listopadzie 2022 r. otwarty został moduł „Misja: Ziemia”, koncentrujący się na wyobrażeniach o przyszłym świecie jako naszym miejscu do życia. Mówi o degradacji środowiska naturalnego, globalnym ociepleniu, miastach przyszłości. Zapraszamy na warsztaty, które pomogą przygotować wizytę z młodzieżą na wystawie.

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, edukatorów i edukatorki oraz inne osoby pracujące z młodzieżą. Wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem eksponatów i porozmawiamy o tym, jak w atrakcyjny i angażujący sposób wykorzystać je do pracy z uczniami i uczennicami.

Wirtualny spacer po wystawie „Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia”

Program warsztatów

Co czeka na uczestników i uczestniczki na spotkaniu?

– zwiedzanie wystawy „Przyszłość jest dziś”,

– rozmowa o tym, jak pracować z uczniami i uczennicami przy omawianiu zagadnień poruszanych na wystawie oraz testowanie jednego ze scenariuszy zajęć,

– spotkanie z ekspertem do spraw energetyki – omówienie wyzwań związanych z nowymi źródłami energii we współczesnym świecie.

Informacje praktyczne

Termin: 2 marca 2023 roku, godz. 15.30 – 18.30

Miejsce: Centrum konferencyjne Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły i zapisy na stronie Centrum Nauki Kopernik.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: sylwia.jedra@kopernik.org.pl

Data dodania: 08.02.2023 Autor: KMO Data wydarzenia: 02.03.2023 Miasto: Warszawa