Aktualności

Razem pomóżmy społeczności KMO w Ukrainie

Partnerzy KMO w Ukrainie: Centrum Nauki Tarnopol i Lviv Open Lab od początku wojny funkcjonują jako centra kryzysowe i punkty pobytowe dla uciekinierów z regionów, w których toczą się walki. Mierzą się z ogromnym napływem osób i potrzebują pilnego wsparcia. Pomóżcie im ze swoimi klubami dołączając do internetowej zbiórki lub przekazując koce, śpiwory i pościel.

Lviv Open Lab i Centrum Nauki Tarnopol są partnerami KMO od 2020 r. i wspierają rozwój programu Klub Młodego Odkrywcy w Ukrainie. Obecnie działa tam ponad 45 klubów. W samym Lwowie do KMO należy ponad 100 dzieci i młodzieży.

Po wybuchu wojny obie instytucje wstrzymały działania edukacyjne. Obecnie wspierają obronę swojego kraju oraz pomagają uchodźcom. Lviv Open Lab prowadzi w swoim centrum nauki siedzibę wolontariuszy oraz koordynuje działania na rzecz uchodźców z całego kraju. Centrum Nauki Tarnopol przekształciło się w punkt pobytowy dla uchodźców, zajmuje się także niezbędną do zaspokojenia ich codziennych potrzeb logistyką.

Straciliśmy kontakt z wieloma opiekunami KMO, ale codziennie staramy się go ponownie nawiązać. Codzienność Waszych kolegów i koleżanek z ukraińskich klubów to ukrywanie się przed bombardowaniami. Dzieci zamiast chodzić do szkół, chowają się w piwnicach. Wiele miast jest zniszczonych, a miejscowości na zachodzie kraju są przepełnione ludźmi, którzy z powodu zagrożenia musieli opuścić swoje domy. Lwów do tej pory przyjął ponad 200 tys. osób. W tej chwili kolejne 600 tys. zmierza do Lwowa i Tarnopola.

Nasze zbiórki są przeznaczone na pomoc właśnie dla tych osób, przy czym w pierwszej kolejności zadbamy o członków społeczności KMO, zwłaszcza klubowiczów.

Jeśli chcecie wesprzeć KMO w Ukrainie:

  • Przekażcie darowiznę na zakup rzeczy pierwszej potrzeby, takich jak koce, śpiwory i pościel oraz materiałów do organizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci przebywających w naszych ośrodkach poprzez zbiórkę na zrzutka.pl lub przelewem na konto organizacji Lviv Open Lab

Odbiorca: Lviv Open Lab NGO

Numer konta: UA58 3052 9900 0002 6003 0110 3309 9

Kod SWIFT: PBANUA2X

  • Przynieście lub przyślijcie koce, śpiwory, poduszki i pościel do punktu zbiórki prowadzonego przez Fundację HumanDoc pod adresem Puławska 2, 02-566 Warszawa, wejście B. Rzeczy powinny być nowe lub używane, ale wyprane i w bardzo dobrym stanie. Podpiszcie je “Klub Młodego Odkrywcy”.

Zbiórki potrwają do połowy kwietnia, ale im szybciej zbierzemy potrzebne środki i materiały, tym lepiej – pomoc jest pilnie potrzebna.

W sprawie zbiórek kontaktujcie się Oleną Pavlyuk, koordynatorką KMO z Lviv Open Lab, która przebywa obecnie w Warszawie.

Tel.: +48 571 944 461 (Telegram, WhatsApp +380979035181)

E-mail: olena.pavlyuk@tvory.net

Data dodania: 11.03.2022 Autor: KMO