Aktualności

Galaktyka Kobiet - spotkanie z naukowczyniami i ekspertkami

Jak bada się organizmy uśmiercone przez uderzenie asteroidy? Kto jest potrzebny, by wysłać satelitę w kosmos? Czym zajmuje się dyrektor Centrum Badań Kosmicznych? Jak projektuje się i produkuje autonomiczne samochody? Czy można swoją pasję przekuć w kosmicznie interesujący zawód? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas kolejnej edycji Galatyki Kobiet. Koniecznie przekażcie zaproszenie swoim klubom, zwłaszcza klubowiczkom.

Zbliża się kolejna Galaktyka Kobiet, czyli spotkanie z niezwykłymi naukowczyniami i ekspertkami zajmującymi się tematyką kosmiczną. Podczas tej edycji wydarzenia spotkacie się z:
  • dr Anną Łosiak, geologiem planetarnym, pracującą w Instytucie Nauk Geologicznych PAN,
  • dr Ewą Łabno-Falęcką, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz, Manufacturing Poland,
  • prof. dr hab. Iwoną Stanisławską, dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Prelegentki opowiedzą o swoich badaniach, pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej oraz sukcesach (i czasem porażkach) odnoszonych podczas pracy w zawodach, które według stereotypowego mniemania, pozostają domeną mężczyzn.

Przekażcie zaproszenie swoim klubom i klasom, zwłaszcza uczennicom pragnącym zajmować się naukami ścisłymi i szukającym swoich pasji.

Szczegóły na stronie ESERO Polska.

Wydarzenie jest organizowane przez zespół Esero Polska z Centrum Nauki Kopernik.

Zamieściła: SJ
Data dodania: 27.11.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 02.12.2021 Miasto: online