Aktualności

Jak prowadzić KMO i nie tylko. Webinarium Eksperci KMO

Jak zachęcić dzieci i młodzież do eksperymentowania? Jakie pomysły i metody badawcze stosować, by rozwijać siebie i uczniów? Za pomocą jakich ćwiczeń i metod rozwijać kompetencje i zdolności uczestników zajęć KMO? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas kolejnego webinarium Eksperci KMO – tym razem z Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się 22.02 na platformie Zoom o godzinie 17.30.

Prelegentkami podczas webinarium będą doświadczone praktyczki. Pani Małgorzata Dudek, nauczycielka geografii i Opiekunka klubu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Skokach, podzieli się swoimi doświadczeniami z kilkunastoletniej pracy z młodzieżą w ramach szkolnego Klubu Młodych Odkrywców. Przedstawi swoje spostrzeżenia na temat metod rozwijania kreatywności, twórczego myślenia i eksperymentowania dzieci i młodzieży – słowem efektywnego prowadzenia KMO w szkole.

Ekspertką z instytucji Partnera – CWRKDiZ w Kaliszu – będzie pani Ewa Tomczak. Podzieli się ona  swoimi doświadczeniami ze współpracy z młodzieżą z wykorzystaniem innowacyjnych metod pracy.

Webinarium odbędzie się 22 lutego o godzinie 17.30 i potrwa około półtorej godziny. Rejestracja na spotkanie odbywa się poprzez zgłoszenie online. Link do rejestracji

Osoby, które się zarejestrują otrzymają link do spotkania oraz zaświadczenie uczestnictwa.

W tym miejscu znajduje się  Bezpośredni link do wydarzenia bez rejestracji. 

Pokój spotkania będzie dla Państwa otwarty od godziny 17:15. Zachęcamy do wcześniejszego logowania się.

WSKAZÓWKI TECHNICZNE:
1. ID spotkania: 934 7192 7148 (PIN nie będzie wymagany).
2. Prosimy sprawdzić aktualizację oprogramowania oraz przeglądarki. Zaleca się do korzystania z przeglądarki Firefox, ewentualnie bezpłatnej aplikacji na telefonie/tablecie.
3. Podczas logowania prosimy WŁĄCZYĆ KAMERĘ i wyciszyć mikrofon. Z uwagi na charakter spotkania, zależy nam, abyśmy mieli poczucie, że jesteśmy razem ?
4. W każdej chwili spotkania będzie możliwa zmiana funkcjonalności – możecie Państwo włączyć mikrofon w momencie chęci zabrania głosu lub wyłączyć kamerę, jeśli będzie taka potrzeba.
5. Po wejściu do pokoju prosimy otworzyć okno czatu (z dolnego paska pod ekranem), gdzie również będzie można na bieżąco reagować i dzielić się opiniami.
6. Przesyłamy krótki filmik z instrukcją JAK DOŁĄCZYĆ DO SPOTKANIA NA ZOMM’IE.

Spotkanie organizuje Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu (CWRKDiZ), jednostka publiczna prowadzona przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem działania instytucji jest upowszechnianie współpracy szkół z pracodawcami w procesie kształcenia dualnego i zawodowego. Centrum działa też na rzecz rozwoju kompetencji pożądanych i oczekiwanych na rynku pracy oraz promuje nowatorskie metody nauczania.

Placówka od sierpnia 2019 roku współpracuje jako Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Programu KMO. Poprzez program Klub Młodego Odkrywcy  CWRKDiZ stara się propagować uczenie się przez doświadczanie oraz stosowanie metody badawczej na lekcjach. Dzieci i młodzież w klubach rozwijają kompetencje XXI wieku. Uczą się krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów. W KMO granice pomiędzy przedmiotami zostają zniesione, a klubowicze uczą się również poprzez popełnianie błędów.

Spotkanie będzie nagrywane. Osoby, które nie życzą sobie być na nagraniu prosimy by nie włączały kamerek. Spotkanie jest bezpłatne, a zaświadczenia uczestnictwa wysyłane będą zainteresowanym osobom (należy to zgłosić w ankiecie, do której link prześlemy na koniec spotkania).

 Jolanta Molenda

Data dodania: 15.02.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 22.02.2021 Miasto: online