Aktualności

Konstruktorzy Marzeń 2021 - 5. edycja konkursu

Do 21 lutego trwa konkurs Konstruktorzy Marzeń. To świetna okazja na zdobycie środków na realizację konstruktorskich pomysłów waszych klubowiczów i uczniów! Tegoroczny konkurs jest poświęcony problemowi coraz większej ilości elektrośmieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukarka 3D drukująca z czekolady. Roboty sprzątające szkołę. Kolekcja smart ubrań. Rowerowa ładowarka do telefonu. Kosmiczny escape room. To wszystko zbudowali uczniowie w ramach programu Konstruktorzy Marzeń. Jak będzie w tym roku? Właśnie startuje konkurs minigrantowy! Można zdobyć 3 500 zł. na realizację projektu.

Konkurs jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8–19 lat wraz z opiekunem/opiekunami. Uczestnicy mogą być przedstawicielami wszelkich inicjatyw edukacji formalnej i nieformalnej, które nie pobierają opłat za prowadzone zajęcia.

Tym razem szczególną uwagę poświęcamy problemowi coraz większej ilości elektrośmieci dookoła nas. Rocznie na świecie przybywa ich aż 53 miliony ton. Bardzo często zbyt pochopnie pozbywamy się różnych rzeczy. Część z nich można przecież naprawić albo wykorzystać w inny, często nieoczywisty sposób. Według danych Komisji Europejskiej, tylko 15-20% elektrośmieci podlega recyklingowi. Zastanówcie się, jak takim rzeczom dać drugie życie i zgłoście swój pomysł.

Więcej informacji na stronie konkursu.

Data dodania: 01.02.2021 Autor: KMO