Aktualności

Konferencja Kosmos w Szkole 2020

Jeśli zagadnienia dotyczące Kosmosu to ważny element działań Waszego klubu lub chcielibyście wprowadzić tematykę kosmiczną w zajęcia z klubowiczami, weźcie udział w konferencji Kosmos w Szkole. Wydarzenie odbędzie się online na przestrzeni kilku dni między 19 i 29 października. Różnorodne formaty wypełnią jesienne wieczory kosmicznymi inspiracjami oraz rozmowami z ekspertami i ekspertkami zajmującymi się astrofizyką czy technologiami kosmicznymi na co dzień.

Kosmos w Szkole to jedyna w swoim rodzaju okazja do wymiany doświadczeń w zakresie popularyzacji nauki pomiędzy Europejską Agencją Kosmiczną a polskimi edukatorami i edukatorkami. Celem wydarzenia jest podzielenie się z uczestnikami i uczestniczkami materiałami przygotowywanymi przez ESERO-Polska, mającymi służyć jako przydatne pomoce do prowadzenia ciekawych zajęć. Nie trzeba być specjalistą z wykorzystywania wątków kosmicznych na zajęciach, żeby wynieść z konferencji „coś dla siebie” – tematyka będzie różnorodna, a przeprowadzane aktywności będą mogły służyć jako zaczątek dla własnych pomysłów na wzbogacenie zajęć!

 

 

W tym roku organizatorzy zapraszają do wspólnej podróży w ramach dwóch odrębnych linii tematycznych: „Kosmos z Ziemi” oraz „Ziemia z Kosmosu”.

  • Linia „Ziemia z Kosmosu” to okazja do spojrzenia na naszą planetę z szerszej perspektywy i zastanowienia się nad priorytetami naszych działań m.in. w kontekście katastrofy klimatycznej. Pełna listę wykładów, warsztatów i inspiracji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.
  • Linia „Kosmos z Ziemi” to zaproszenie do rozmowy m.in. o aktualnych badaniach kosmosu, planowaniu misji kosmicznych czy o eksploracji kosmosu, w tym o planach budowy bazy księżycowej. Pełna lista wykładów, warsztatów i inspiracji jest zamieszczona w wydarzeniu na Facebooku.
Data dodania: 09.10.2020 Autor: KMO Data wydarzenia: 19.10.2020 Miasto: online