Aktualności

Początek wakacji z opiekunami KMO z woj. mazowieckiego

2 lipca zorganizowaliśmy trzecie spotkanie z opiekunami KMO z województwa mazowieckiego, po raz pierwszy w wersji on-line. W spotkaniu uczestniczyło 14 opiekunów.

Zakończyliśmy rok szkolny poszukiwaniem pozytywnych doświadczeń z czasów pandemii oraz prezentacją podsumowującą X Przedszkolny Festiwal Nauki KMO „Nauka jest przygodą”. Festiwal jest corocznym weekendowym wydarzeniem organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 9 z Legionowa, tym razem został przeprowadzony z wykorzystaniem YouTube’a i trwał cały miesiąc. Przedszkolaki nadesłały 10 filmów prezentujących własnoręcznie przeprowadzone doświadczenia, uczniowie z zaprzyjaźnionych klubów i szkół, instytucje partnerskie przedszkola – kolejnych 40! O przebiegu wydarzenia, kwestiach organizacyjnych i korzyściach opowiedziała nam współorganizatorka festiwalu, opiekunka KMO Tropiciele, Agnieszka Miller.

Omówiliśmy także działania KMO planowane na kolejny rok szkolny, w tym pilotażowy projekt edukacyjny „Badacze KMO” dla klubów z Mazowsza. Po zakończeniu spotkania przenieśliśmy się z większością uczestników na panel inauguracyjny konferencji Pokazać – Przekazać.

Data dodania: 03.07.2020 Autor: KMO