Aktualności

Wykład „Szkoła w obliczu próby” – konferencja Pokazać - Przekazać

Prof. Sylwia Jaskuska (UAM, Poznań) wspólnie z dr Anetą Gop (CNK/PPK) osnują wykład wokół ważnych pytań dotyczących szkoły m.in. Jak szkoła poradziła sobie z wyzwaniami, które przed nią postawiono? Jakie wynikają z tego prognozy na przyszłość? Czym w ogóle jest szkoła? Prelegentki zaproszą do dyskusji wokół tych zagadnień odnosząc się do wyników badań prowadzonych na grupach nauczycieli, uczniów i rodziców, a także do doświadczeń uczestników pierwszej części konferencji Pokazać – Przekazać 2020.

Wykład z sesją Q&A „Szkoła w obliczu próby” zakończy I etap tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać. Ten etap stanowił omówienie i podsumowanie doświadczeń podczas pandemii (nagrania ze spotkań I etapu znajdują się na stronie konferencji). Jednocześnie wykład będzie wprowadzeniem do kolejnego etapu „Eksperymentowanie w nowej rzeczywistości”, dotyczącego nowotworzonych rozwiązań i inicjatyw edukacyjnych, sposobów uczenia i uczenia się z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych oraz otwartych zasobów edukacyjnych.

Wykład (stream) będzie dostępny na FB konferencji, na kanale You Tube CNK 30 lipca o g. 19.00.

 

Podczas II etapu konferencji odbędzie się seria warsztatów. Zapisy na warsztaty ruszają 27.07 o godz. 15 (liczba miejsc ograniczona) – formularz będzie dostępny na stronie z opisem warsztatów.

Data dodania: 27.07.2020 Autor: KMO Data wydarzenia: 30.07.2020 Miasto: on-line