Aktualności

Eksperyment Wymiana – polsko-niemiecka giełda kontaktów ze specjalną ofertą dla Opiekunów

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Klub Młodego Odkrywcy zapraszają edukatorów z Polski i Niemiec do udziału w seminarium kontaktowym. Spotkanie odbędzie się w dniach od 28 do 31 maja Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Jak zbudować z uczniami gokarta? Jak sprawdzić czy muzyka może gasić świece? Jak zbierać dane pogodowe przy pomocy własnoręcznie zbudowanego i zaprogramowanego łazika?

Zapraszamy na spotkanie, które posłuży nawiązaniu kontaktów i współpracy oraz poznaniu metod realizacji projektów STEAM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka) w wymiarze międzynarodowym. W trakcie seminarium wspólnie zaplanujemy wymiany, podczas których młodzi ludzie będą mogli się razem uczyć oraz poznawać otaczający ich świat poprzez konstruowanie i doświadczanie.

Seminarium pomoże w nawiązywaniu partnerstw i podpowie, jak przygotować wspólny polsko-niemiecki projekt wymiany młodzieży. Organizatorzy zapewnią warunki, które umożliwią wzajemne poznanie się i przygotowanie do przeżycia wspólnej przygody, jaką jest projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Seminarium będzie realizowane w języku polskim i niemieckim z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym. Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł, ale połowę z tego (70 zł) pokrywa Centrum Nauki Kopernik.

Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży to nasz partner ogólnopolski, z którym współpracujemy już od dwóch lat.

PODSUMOWANIE

Gdzie?
Centrum Nauki Kopernik

Kiedy?
28–31 maja

Zapisy?
Trzeba wypełnić formularz na stronie najpóźniej do 15 marca 2020 roku.

Więcej informacji na stronie PNWM

Data dodania: 17.01.2020 Autor: KMO