Aktualności

Andrzejkowo–Mikołajkowy Festiwal Klubów Młodego Odkrywcy w Chorzowie

„Materia po przejściach” – pod takim hasłem odbył się w Chorzowie Festiwal Klubów Młodego Odkrywcy. W Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych swoje projekty zaprezentowało 12 różnych śląskich klubów.

Trzeba przyznać, że są pewne miesiące, które zdecydowanie wspierają organizowanie festiwali pod szyldem KMO. 30 listopada w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (SMCEBI) w Chorzowie odbył się festiwal Andrzejkowo–Mikołajkowy.

Każdy z biorących w nim udział klubów musiał zaprezentować jeden projekt w temacie „Materia po przejściach”. Mógł on się jednak składać maksymalnie z sześciu eksperymentów, ilustrujących różne zmiany stanów skupienia. Nie wydaje się to takie proste, ale pomysłowość uczestników nie znała granic!

Część z Klubów powróciła do korzeni i w bardziej oryginalny sposób postanowiła spróbować topienia wosku. W innych skorzystano z dezodorantu, jednak nie w celach higienicznych, ale aby zamrozić wodę. Nagrodą dla uczestników na pewno był słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie wykonanych lizaków oraz waty cukrowej.

Wielkim powodzeniem cieszyły się pokazy naukowe, które – jak relacjonuje jeden z klubów KMO – wśród odwiedzających wywołały niesamowite poruszenie.

Mamy nadzieję, że za rok taki Festiwal odbędzie się ponownie. 🙂

Data dodania: 19.12.2019 Autor: KMO