Aktualności

Spotkanie opiekunów KMO on-line

Data dodania: 13.05.2020 Autor: KMO

Drodzy Opiekunowie, wiemy, że jesteście zmęczeni, pracujecie dwa razy tyle co przed pandemią, macie awersję do komputera i jesteście przebodźcowani dziesiątkami materiałów, które wylewają się z sieci. Mimo to, zapraszamy na drugie spotkanie opiekunów KMO on-line. Organizatorem spotkania jest Centrum Nauki Kopernik.

Data wydarzenia: 19.05.2020 - 19.05.2020 Miasto: Warszawa

Forum w czasach zarazy

Data dodania: 12.05.2020 Autor: KMO

To była trudna decyzja i czujemy się z tym źle. Czasami jednak lepiej od razu mężnie spojrzeć sytuacji w oczy, niż zwlekać do ostatniej chwili. Przy tak dużej liczbie niewiadomych zdecydowałyśmy, że tegoroczne Forum KMO odbędzie się on-line

KMO na Facebooku

Data dodania: 11.05.2020 Autor: KMO

Nie mamy teraz żadnych wydarzeń na żywo, ale za to więcej piszemy na Facebooku. Znajdziecie tam inspiracje od innych Opiekunów, a także komunikaty na temat wydarzeń on-line i materiałów udostępnianych przez partnerów KMO z całej Polski.

E-pomoce od partnerów regionalnych

Data dodania: 08.05.2020 Autor: KMO

Zasoby wspierające edukację zdalną zarówno w Centrum Nauki Kopernik, jak i u naszych partnerów wspierających kluby w innych regionach wciąż rosną. Przedstawiamy zestawienie materiałów otrzymanych w ostatnich tygodniach.

Studenci z PROJEKTORa dla dzieci, rodziców i nauczycieli

Data dodania: 08.05.2020 Autor: KMO

Trudne czasy wyzwalają również energię społeczną i kreatywność. Studenci różnych kierunków związani z programem "PROJEKTOR - wolontariat studencki" postanowili wesprzeć dzieci, rodziców i nauczycieli tworząc krótkie filmiki prezentujące zagadnienia ze swoich dziedzin. Korzystajcie!

KMO bez granic

Data dodania: 06.05.2020 Autor: KMO

Pierwsze polsko-gruzińskie webinarium wymiany dobrych praktyk w programie KMO zorganizowane wspólnymi siłami CNK i naszego partnera ds. rozwoju programu na wschodzie, Fundacji Szkoła z Klasą, przeszło do historii. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Data wydarzenia: 16.04.2020 - 16.04.2020 Miasto: Warszawa

Jak przekształcić grecki krzyż w kwadrat? - propozycja zajęć matematycznych

Data dodania: 04.05.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

Tym razem proponuję zagadnienie, które może być rozpatrywane zarówno przez uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Proponowany materiał stanowi fragment mojego (Anny Rybak) artykułu "Strategia czynnościowego nauczania matematyki drogą do budowania pojęć matematycznych przez uczniów" przygotowanego dla Państwowego Uniwersytetu im. A. Puszkina w Brześciu, Republika Białoruś, w którym dzielę się swoimi doświadczeniami z prowadzenia KMO w kontekście wykorzystania strategii czynnościowego nauczania matematyki zarówno do inspirowania uczniów do samodzielnego odkrywania matematyki, jak też ułatwienia im rozumienia i uczenia się matematyki "szkolnej".

Czy kubek do kawy zawsze różni od obwarzanka? - propozycja zajęć matematycznych

Data dodania: 04.05.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

Proponowany materiał nie stanowi bardzo świeżej aktualności, ale w obecnej sytuacji, gdy wszyscy staramy się uniknąć monotonii w zdalnym nauczaniu, postanowiłam podzielić się kilkoma materiałami, na podstawie których odbyły się w bieżącym roku szkolnym zajęcia dwóch KMO o profilu matematycznym prowadzonych w Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. Tutaj proponuję wprowadzenie do topologii, a więc dziedziny, która kojarzy się z matematyką na poziomie akademickim, realizowane z wykorzystaniem strategii czynnościowego nauczania matematyki. Zajęcia adresowane były do uczniów szkół średnich. Materiał zawiera moje (Anny Rybak) refleksje po przeprowadzonych zajęciach oraz pewne uwagi metodyczne, które - mam nadzieję - przydadzą się nauczycielom matematyki również w ich codziennej pracy z uczniami.

Konkurs "Tropiciele matematyki i geografii" w szkole w Mielniku

Data dodania: 04.05.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

Materiały "Zadania z egzaminu dla pilotów" przesłane do Klubowiczów z naszych matematycznych Klubów "My, tropiciele matematyki" i "My, matematycy" stały się inspiracją dla nauczycieli ze szkoły podstawowej w Mielniku do zorganizowania konkursu matematyczno-geograficznego dla uczniów. Bardzo cieszymy się, że nasza działalność inspiruje środowisko!

Matematyczne KMO w domu - rozwiązujemy zadania z egzaminu dla pilotów

Data dodania: 04.05.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

W kwietniu 2020 znowu nie mogliśmy spotkać się na zajęciach naszych Klubów, więc znowu powstał materiał, który został wysłany do Klubowiczów, ich Rodziców i Nauczycieli. Tym razem ćwiczymy swoją intuicję matematyczną i zmysł obserwacji. Materiał zawiera zestawy zadań, które zostały opracowane przez Pana Istvana Lenarta z ELTE University w Budapeszcie jako sugestie na egzamin dla pilotów. Poniżej pełny tekst materiału. Wstęp jest wspólny dla uczestników obu naszych Klubów, zaś zestawy zadań podane są oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych (Klub My, tropiciele matematyki) i średnich (Klub My, matematycy).

kalendarz wydarzeń