Aktualności

Giełda Pomysłów - jak mogę uczestniczyć?

Wkrótce ruszają zapisy na VIII Forum KMO, które odbędzie się 15 i 16 listopada 2019. Jednym z działań podczas tegorocznej konferencji będzie Giełda Pomysłów, do udziału w której zapraszamy wszystkich uczestników!

Wszystkich uczestników Forum zachęcamy do wzięcia udziału sesji Giełdy Pomysłów w roli eksperta. Jest to format, który wykorzystaliśmy po raz pierwszy na VII Forum KMO w 2018 roku. Przestrzeń konferencji została podzielona na dwie części: Giełdę Wymiany Dobrych Praktyk oraz Giełdę Wymiany Doświadczeń. Ponieważ rok temu, format zebrał pozytywne opinie – w tym roku planujemy bardzo podobne działanie!

Uczestnicy Forum zostaną rozdzieleni na te dwie grupy – każda z nich spędzi około godziny biorąc udział w każdej części

Giełda Wymiany Dobrych Praktyk jest przestrzenią, w której Opiekunowie i eksperci opowiadają o swoich doświadczeniach z udziału w projektach, konkursach, organizacji dużych imprez, takich jak pikniki i festiwale naukowe. Podczas poprzedniego Forum KMO Opiekunowie dzielili się również pomysłami na pozyskiwanie funduszy na działanie Klubów, współpracy z innymi szkołami i sposobami na pracę z różnymi grupami Klubowiczami. Giełda Wymiany Dobrych Praktyk jest podzielona na 15-minutowe części, podczas których prowadzący opowiada/rozmawia/odpowiada na pytania swoich słuchaczy, po czym następuje zmiana. Każdy ma szansę na porozmawianie 4-5 grupach. Po tym czasie następuje zmiana grup – połowa, która przebywała na Giełdzie Wymiany Dobrych Praktyk udaje się na Giełdę Wymiany Doświadczeń i odwrotnie.

 

 

Giełda Wymiany Doświadczeń to przestrzeń wokół sali konferencyjnej, gdzie rozstawiamy stoły i dzielimy się swoimi pomysłami na doświadczenia i projekty, ale nie dzielimy się nimi w teorii! Wszystkie doświadczenia można przeprowadzić, w myśl KMO – samodzielnie i w grupie. Nowe zastosowania dla cieczy nienewtonowskiej, zmniejszanie ciśnienia w butelce po napoju, budowanie wibrobotów, projektowanie lasów w słoiku i wiele, wiele (dziesiątki!) innych!

Zachęcamy Wszystkich Opiekunów do zgłaszania pomysłów na wystąpienie na Giełdzie Wymiany Dobrych Praktyk lub Giełdzie Wymiany Doświadczeń! Jeśli wykonaliście projekt, o którym powinni usłyszeć inni, prowadzicie działania, w które chcielibyście zaangażować więcej Opiekunów, szukacie grupy roboczej do rozwiązani problemu – koniecznie zgłoście się na Wymianę Dobrych Praktyk. Jeśli opracowaliście innowacyjne wykonanie doświadczenia, przeprowadziliście ekscytujący eksperyment, który da się odtworzyć w naszych warunkach, macie ciekawy projekt konstruktorski lub opracowaliście doświadczenia dla konkretnej grupy Klubowiczów – Wymiana Doświadczeń jest miejscem dla Ciebie!

Dla Opiekunów, których wybierzemy do udziału w Giełdzie Pomysłów mamy zagwarantowane miejsca na VIII Forum KMO!

My już nie możemy się doczekać!

Zespół KMO

Data dodania: 12.09.2019 Autor: Administrator