Mali Odkrywcy z Fiołkami w akcji

Data dodania: 09.06.2019 Autor: Dorota Waliszewska-Kot

 

7 czerwca w pleszewskiej Dwójce (Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Królowej Jadwigi) odbyły się warsztaty pod tytułem: „Zdumiewające eksperymenty i zabawy balonami”, podsumowujące działania innowacyjne Klubu Młodego Odkrywcy z przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

Tym razem Młodzi Odkrywcy zaprosili do wspólnego eksperymentowania koleżanki i kolegów z młodszej grupy „Fiołki”, aby rozbudzić w nich zainteresowanie światem pełnym niecodziennych zjawisk i tajemnic, które wymagają odkrycia. Maluchy współpracował ze starszakami, a wspólne eksperymentowanie i doświadczanie, dostarczyło im wszystkim dużo zabawy i radości. Poznały dzięki temu sprzęt laboratoryjny, odkryły tajemnicę kolorów, przeprowadziły także eksperymenty z balonami.

Śpiewające balony, winda powietrzna, balonowa rakieta, balonowy szaszłyk, balon w butelce, to tylko jedne z wielu zdumiewających eksperymentów.

Maluchy były zafascynowane przeprowadzonymi eksperymentami oraz efektami swoich działań, a Młodzi Odkrywcy byli dumni z tego, że mogli podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem.

Celem zajęć było stymulowanie twórczej i aktywnej postawy oraz uświadamianie najmłodszym – jak ciekawy może być otaczająca nas świat.

Każde dziecko na koniec otrzymało specjalnie przygotowany „Certyfikat naukowca” i upominki.

Zajęcia prowadzili nauczyciel pleszewskiej Dwójki, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkowie oraz Dorota Waliszewska-Kot – opiekun KMO Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

DODAJ INSPIRACJĘ

Masz ciekawy pomysł na inspirację dla innych odkrywców? Uzupełnij formularz i prześlij go do nas.

DODAJ INSPIRACJĘ